همیار پزشکی مدیکال بازار       09124946733 -  33790906 - 021 
  • گردنبند فیلادلفیا

گردنبند فیلادلفیا

Philadelphia Collar

50500

مهره های گردن یکی از اعضای بسیار مهم بدن می باشند که به دلیل موقعیت حساس آن در صورت آسیب دیدگی ، فرد را با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد کرد. اگر گردن شما دچار آسیب دیدگی های شدید در اثر حوادث و یا تصادفات شده است و یا اینکه به دلیل وجود آرتروز شدید مهره های گردن از انجام امور روزانه خود باز مانده اید و از درد شدید گردن رنج می برید ما در تیم همیار پزشکی مدیکال بازار استفاده از گردنبند فیلادلفیا را پیشنهاد می کنیم . استفاده از گردنبند فیلادلفیا بنا به تشخیص و تجویز پزشک متخصص ارتوپد میسرمی باشد.  گردنبند فیلادلفیا ی طب و صنعت یکی از اورتوزهایی است که در بسیاری ز بیماری ها و صدمات مهره های گردنی و یا ضایعات بافت نرم گردن مورد استفاده قرار می گیرد. گردنبند فیلادلفیا از نظر میزان ثابت سازی حرکات گردنی بعد از Hallo Vest و Minerva Jacket قرار داشته و نسبت به Four Poster محدودیت حرکتی بیشتری اعمال می کند.گردنبند فیلادلفیا ی طب و صنعت با تلفیقی ازاورتوزهای  فیلادلفیا و  Cuiraiss _Tyep Collar  وبا توجه به نیاز پزشکان در درمان بیماری و صدمات گردنی رایج در کشور ایران ، تحت نظر کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی در زمینه ستون فقرات ، طراحی ئ تولید و تحت عنوان  Philadelphia Collar شناخته می شود و در   سایز مختلف مناسب با اندازه محیط گردن افراد مختلف به بازار عرضه شده است .

زیبایی ، سبکی ، قابلیت شستشو ،  عدم تعریق ، قابلیت دسترسی آسان و قیمت مناسب از ویژگی های گردنبند فیلادلفیا ی طب و صنعت می باشد. با توجه به توزیع فشار در سطح مناسب ، استفاده از ارتوز  فیلادلفیا طب و صنعت از ایجاد زخم پوستی در ناحیه گردن ، سر و شانه ها جلوگیری می کند. گردنبند فیلادلفیا ی طب و صنعت ضد حساسیت می باشد ، اما در افرادی با پوست های بسیار حساس و اطفال بهتر است برای جلوگیری از تماس مستقیم گردنبند ، قبل از بستن گردنبند فیلادلفیا از یک زیر پیراهنی نخی استفاده شود . 

هنگام بستن گردنبند طبی فیلادلفیا ، بند های  2 طرف را طوری بکشید که فیلادلفیا کاملا متقارن دور گردن بسته شده و هیچ انحرافی در سر و گردن مشاهده  نشود . مدت زمان استفاده از گردنبند طبی فیلادلفیا با نظر پزشک معالج می باشد. لذا در صورتی که مجبورید از گردنبند فیلادلفیا در طول شبانه روز به صورت دائم استفاده کنید به نکات زیر توجه کنید : 

حداقل هفته ای 2 مرتبه گردنبند را با آب سرد و صابون بشوئید  . 

از حرارت دادن و تغییر شکل گردنبند خودداری کنید .

از آنجا که گردنبند فیلادلفیا قابل شستشو می باشد حمام کردن با آب ولرم همرا با آن بلا مانع می باشد. 

هنگام خوابیدن با این وسیله از هیچ بالشی استفاده نکنید. و تنها گودی پشت گردن را با یک ملحفه و یا حوله نرم به صورت استوانه ای پر کنید .اندازه استوانه طوری باشد که قسمت پس سری از سطح تشک یک سانتیمتر فاصله داشته باشد. 

از آنجا که استفاده از وسایل ارتوپدی با ایجاد نیرو ، فشار و محدودیت حرکتی همراه است ، ابتدا ممکن است تجمل  گردنبند فیلادلفیا خلاف عادت و مانند یک وسیله اضافه ، بیمار را ازار دهد ، این مشکل پس از چند روز استفاده از گردنیند بر طرف شده و بیمار به وجود آن بر روی بدن عادت خواهد کرد .

پوست بیمار از نظر تغییر رنگ ، قرمزی و ایجاد کهیر ، زخم شدن در زیر گردنبند فیلادلفیا هر روز باید کنترل شود . این امر در مورد اطفال و معلولان ذهنی و حرکتی اهمیت بیشتری پیدا می کند. 

گردنبند فیلادلفیا ی طب و صنعت فاقد هر گونه فلزی می باشد در نتیچه در هنگام عکس برداری و MIR  نیازی به باز کردن گردنبند نخواهد بود

طراحی ویژه گردنبند فیلا دلفیای طب و صنعت به شما این امکان را می دهد که با وجود بسته بودن گردنبند بتوانید بیمار را تراکئوستومی و یا ازوفاکوستومی کنید. 

گردنبند را با آب و صابون بشوئید پد های نرم زیر چانه و سینه آن را جدا کرده ، پس از خشک شدن در جای خود قرار دهید. 

 

سایز گردنبند فیلادلفیا بر اساس محیط گردن و سن بیمار تعیین می گردد : 

 

XS : خیلی کوچک برای افراد زیر  5 سال 

S  : کوچک برای افراد بالای  5 سال 

M :متوسط  برای افراد بالغ با محیط گردن تا 34 سانتیمتر 

L : بزرگ برای افراد بالغ با محیط گردن از 34 تا 40 سانتیمتر

XL : خیلی بزرگ برای افراد بالغ با محیط گردن بالای 40 سانتیمتر

مشخصات فنی

گردنبند فیلادلفیا