فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

مناسب سازی سرویس بهداشتی و توالت منزل برای سالمندان

سرویس بهداشتی منازل یک از مهمترین بخش های خانه می باشدکه به دلیل استفاده از مواد سخت و برنده مانند آینه ، شیر الات و کاشی و سرامیک در آن ، از اهمیت ویژه ای در بحث ایمن سازی منازل جهت استفاده سالمندان ، بیماران و معلولین برخوردار می باشد. افتادن و سر خوردن سالمند در سرویس بهداشتی به دلیل وجود این مواد ، باعث اسیب های جدی به سالمندان خواهد شد . در این مقاله به نحوه ایمن سازی و وسایل مرد نیاز جهت مناسب سازی محیط سرویس بهداشتی و توالت منازل پرداخته می شود.

استفاده از دستگیره های کمکی سالمند برای حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط

با استفاده از دستگیره های کمکی سالمند در توالت ، شخص معلول ، بیمار و یا سالمند می تواند با کمک آنها ، به آسانی و با حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط و افتادن بر روی توالت فرنگی و یا صندلی توالت فرنگی بنشیند و پس از اتمام کار از روی توالت فرنگی بلند شود . دستگیره های کمکی سالمند معمولا به دیوار کنار توالت نصب می شوند

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

سوالات رایج آقایان در مورد پروتز الت کلوپلاست

فن آوری های نوین در حوزه سالمندان

با افزایش جمعیت سالمندان در جوامع و مواجه با پدیده سالمندی جامعه ، کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند تا با به کارگیری فن آوری های نوین در حوزه سالمندان شرایط لازم در راستای افزایش استقلال سالمندان و فعال کردن آنها در اجتماع را به وجود آورند.

به چه دلایلی می بایست از سالمند در منزل نگهداری کنیم ؟

هزینه های بالای نگهداری سالمندان در بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان و نقش مخرب روحی که این مراکز در سلامت روحی و روانی شخص سالمند ایفا می کنند بسیاری از خانواده ها را به این نتیجه رسانده که از سالمند خانواده خود در محیط منزل پذیرایی کنند.

چگونه سالمندان بیمار را از رختخواب بیرون آوریم ؟

نگهداری سالمندان در محیط خانه نیازمند آموزش صحیح مراقبت از سالمند درمنزل توسط شخصی که وظیفه نگهداری از سالمند بیمار را بر عهده گرفته است ؛ می باشد . شما با آموزش صحیح این فنون در کنار استفاده از وسایل کمکی و توانبخشی در حوزه نگهداری سالمندان در منزل خواهید توانست محیطی ایمن برای سالمندان و مراقب در محیط خانه فراهم آورید و از فشار ها و آسیب های جسمی و روانی که سلامت شما به عنوان مراقب و همچنین شخص سالمند را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که نگهداری سالمندان در مراک

نقش فعالیت های مذهبی در دستیابی افراد به سالمندی سالم

با بالارفتن سطح سلامت جامعه و به طبع آن طول عمر بیشتر افراد ، بافت جمعیتی جوامع با افزایش سن رو به رو شده است . با افزایش جمعیت سالمندان ،یکی از مهمترین اهداف در این جوامع، فراهم کردن شرایطی می باشد تا افراد آن جامعه ، به هنگام رسیدن به سن سالمندی از سلامتی لازم برخوردار بوده و در اصطلاح سالمندی فعال ، موفق ، پویا و سالم باشند.

استفاده از تکنولوژی در جهت بهبود کیفیت زندگی سالمندان

استفاده از تکنولوژی در نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل و کنترل و ارزیابی سطح سلامتی آنها می تواند نقش به سزایی ایفا کند . تا بتوان از این افراد در داخل منزل و بدون نیاز به مراکز درمانی و مراقبتی ، نگهداری به عمل آورد . تکنولوژی های روز دنیا بالاخص اینترنت اشیائ می تواند در این زمینه بسیار حائز اهمیت باشد .

مناسب سازی محیط خانه جهت زندگانی ایمن سالمند تنها

بعضی از سالمندان مایلند که مستقل و بدون وابستگی به دیگران زندگی کنند. این تصمیم ، فرد سالمند و مراقب را دچار چالش های جدیدی می نماید . عواملی مانند تغییرات جسمانی ، روحی ، ایمنی محیط زیست ، مسائل پزشکی ، مسلئل اقتصادی و سایر معضلات می توانند این تصمیم زندگی تنها سالمند را تحت تاثیر قرار دهند. این فاکتورها توانایی فرد سالمند را تحت الشعاع قرار می دهد و اطرافیان را دچار سردرگمی می کند وو سوال مهمی را به وجود می آورد که آیا این فرد قادر است به تنهایی با فاکتورهای ذکر شده مقابله کند ؟ از آنجا که تصم

پیشگیری از افتادن سالمندان در منزل

برای پیشگیری از افتادن شخص که می تواند سبب آسیب های غیر قابل جبرانی مانند شکستن لگن خاصره و یا استخوان های دیگر شود، فرد مراقب می بایستی از هر وسیله استفاده کند.ترس از افتادن باعث کاهش تحرک و یا حتی بی تحرکی در فرد می شود. عدم تحرک خود می تواند خطر افتادن را افزایش دهد و هم چنین منجر به مسائل جدی سلامتی ، مانند ترومبوز سیاهرگ های عمقی ( تشکیل لخته خون مخصوصا در پاها ) کاهش عملکرد کلیه ها ، کاهش متابولیسم و بالاخره کاهش کیفیت حیات شود.

نقل و انتقال سالمندان فاقد حرکت

جهت حرکت دادن فرد از بستر و جا به جا کردن او ، مراقب احتیاج به آموزش و قدرت بدنی دارد. بدون آموزش فرد مراقب به اسانی در معرض اسیب عضلات و استخوان کمر قرار دارد. جهت حرکت کردن فرد از بستر و قرار دادن وی بر روی ویلچر ، مراقب به اموزش توسط پرستار حرفه ای نیاز دارد.

حالت نشستن صحیح بر روی توالت فرنگی

حالت نشستن صحیح بر روی توالت فرنگی

سال های زیادی است که استفاده از سرویس فرنگی از طرف اکثر افراد جامعه مورد استقبال قرار گرفته است از جمله افرادی که دچار مشکلات ارتوپدی از قبیل زانو درد ، دیسک کمر و یا کهولت سن هستند . بیماران و سالمندان به دلیل وجود مشکلات فیزیکی و اسکلتی قادر به استفاده از سرویس بهداشتی زمینی نبوده و می بایست برای کاهش فشار وارده بر روی کمر و زانو از توالت فرنگی استفاده کنند . از آنجایی که وقتی بر روی توالت فرنگی می نشینید بدن شما در زاویه 90 درجه قرار می گیرد مسیر طبیعی روده باریک شده و به معنای واقعی کلمه روده انسان مسدود می شود . در بدترین حالت آن می توان به یبوست ، سندروم روده تحریک پذیر و سرطان روده منجر شود. ولی وقتی بدن شما در یک زاویه 35 درجه قرار گیرد همه چیز تغییر می کند. و روده انسان در مسیر طبیعی قرار می گیرد .

 

از آنجایی که امکان تغییر در سرویس فرنگی نیست می توانید از زیر پایی طبی مخصوص توالت فرنگی راحت استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب که همانا تخلیه کامل روده از مواد زاید دفع شونده می باشد دست یابید.کفی زیر پایی توالت فرنگی راحت به گونه ای طراحی و ساخته شده که در محیط های مرطوب لیز نخورد . جنس زیر پایی توالت از پلاستیک بسیار مقاوم ساخته شده که قادر به تحمل وزن تا 150 کیلوگرم می باشد . طراحی ارگونومیک زیر پایی توالت فرنگی بهداشتی راحت به شکل  U می باشد . این طراحی به شما کمک می کند تا پس از استفاده از زیر پایی  طبی ، آن را در قسمت زیر توالت فرنگی رار داده تا کمترین فضای ممکن را از محیط سرویس بهداشتی شما اشغال کند.

 

مزایای استفاده از زیر پایی طبی توالت فرنگی squatty potty

 

  • دفع سریع و کامل روده از مواد زاید
  • طراحی ارگونومیک و موثر
  • قرار دادن بدن در حالت طبیعی 35 درجه
  • قرار دادن روده بزرگ در یک راستا
  • جلوگیری از بیماری های روده ، یبوست و هموروئید
  • پیشنهاد پزشکان برای تمام اعضای خانواده
  • جا سازی فوق العاده در زیر هر سرویس فرنگی
  • ضد اب با قابلیت تحمل وزن تا 150 کیلوگرم

 

با رعایت موارد پزشکی و بهداشتی زندگی خود تغییر دهید


نظرات کاربران
ارسال نظر