فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

هر آنچه در مورد دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر باید بدانید

دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر یک دستگاه توانبخشی مخصوص آقایان می باشد که بر پایه علم پزشکی ساخته شده است و در صورت تجویز پزشک مورد استفاده مردانی قرار می گیرد که از اندازه سایز آلت خود رضایت ندارند . با مداومت در استفاده از این دستگاه می توان بعد از گذشت مدت زمانی تغییر سایز در طول و در قطر آلت را احساس کرد . برای آشنایی بیشتر شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنم .

مراقبت های پس از عمل جراحی پروتز باسن

یکی از عمل های زیبایی که در میان بانوان رواج یافته و از هواداران زیادی بر خوردار می باشد عمل جراحی پروتز باسن می باشد که برای بزرگ شدن و یا فرم دادن به باسن انجام می شود . جراحی پروتز باسن نیاز به مراقبت های بسیاری دارد که شخصی که تحت عمل جراحی قرار گرفته باید به آنها عمل کند تا سریع تر بهبود یافته و بتواند روند طبیعی زندگی خود را از سر گیرد . داشتن یک باسن جذاب برای اکثر بانوان امری مطلوب محسوب می شود .

مناسب سازی فضای شهری برای معلولان

مفهوم معلولیت نتیجه ای است که از تعامل بین افراد دارای ناتوانی جسمی با موانع اجتماعی محیطی ناشی می شود و آنان را از مشارکت موثر و کامل با دیگران باز می دارد. از این رو تبعیض در مورد هر انسان بر اساس معلولیت تضییع ارزش و کرامت ذاتی اوست .

مشکلات گوارشی در افراد مبتلا به ام اس

مشکلات روده ای به طور شایعی توسط بیماران مبتلا به ام اس تجربه می شود . تخمین های زده شده در رابطه با تعداد افراد گرفتار این مشکل متفاوت است . در حالی که اعتقاد بر این است که حدود نصف بیماران این مشکلات را در مراحلی تجربه می کنند .

درمان انزال زودرس در آقایان بدون استفاده از دارو

زود انزالی در آقایان یکی از مشکلات رایج در میان مردان جامعه ما می باشد . مشکلات اقتصادی ، تغذیه نامناسب ، استرس و اضطراب از جمله مهم ترین عوامل به وجود آورنده این عارضه در میان مردان می باشد . زود انزالی خود یک مشکل است که می تواند مشکلات بزرگ تری را به دنبال خود بیاورد . زود انزالی و عدم رضایت شریک جنسی تا آنجا پیش می رود که منجر به فروپاشی کانون گرم خانه می شود . خیانت به همسر گزینه دیگری می باشد که در پی این بیماری گریبان گیر خانواده ها خواهد شد . از طرف دیگر مردانی که با این مشکل رو به رو هس

میزان طبیعی فعالیت جنسی در سالمندان

فعالیت جنسی یک نیاز مبرم برای بشر است که سن و سال نمی شناسد ولی میزان تقاضای آن در هر سنی متفاوت است .

تعریف و تغییرات توانایی جنسی در چارچوب سن

اشخاص فعال از بعد فیزیکی و روحی که به طور مرتب فعالیت جنسی داشته اند ، می توانند توانایی جنسی خود را تا بعد از سن 80 سالگی حفظ کنند

بررسی عملکرد جنسی سالمندان از جنبه فیزیولوژی

تفاوت عملکرد جنسی افراد در میانسالی و سالمندی

عوامل موثر بر کاهش میل جنسی و ناتوانی جنسی در سالمندان

هر آنچه در مورد خرید و نگهداری از ویلچر برقی باید بدانید

هر آنچه در مورد خرید و نگهداری از ویلچر برقی باید بدانید

برخی از انواع ویلچر های برقی دارای مکانیسم فشار برداری از روی بدن شخص معلول و یا سالمند می باشند . این مکانیسم فشار برداری  که در این نوع صندلی های چرخدار برقی به کار گرفته شده به فرد معلول کمک می کند هر30 دقیقه یک بار وزن خود را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل نماید و از این طریق احتمال آسیب های پوستی و در نتیجه ایجاد زخم بستر کاهش می یابد . برخی از صندلی های چرخدار برقی برای راحتی حمل و نقل می توانند تا شوند در حالی که برخی دیگر از این ویلچر های الکترونیکی نیاز به استفاده از بالابر و ماشین ون دارند .

 

اقدامات احتیاطی و حفظ و نگهداری و مراقبت های لازم صندلی چرخدار برقی معمولی

 

باتری های ویلچر برقی

 

نحوه شارژ باتری ویلچر برقی

 

باتری های ویلچر برقی را می توان یک شب در میان و یا دو شب یکبار بسته به میزان استفاده از ویلچر برقی شارژ کرد . شارژ کننده های باتری تمام خودکار هیچگاه باتری را بیش از اندازه شارژ نمی کنند . برای شارژ کردن باتری ویلچر برقی ، ابندا سیم شارژ کننده را به صندلی چرخدار برقی وصل کرده سپس دو شاخه را وارد پریز برق نمایید . پس از اتمام شارز شدن نیز ابتدا دو شاخه را از پریز برق کشیده و سپس شارژ کننده را از صندلی چرخدار جدا کنید . در پوش جعبه باتری تمام مدت باید روی باتری باشد .

 

دستگاه شارژکننده باتری ویلچر الکترونیکی

 

دو نوع دستگاه شارژ کننده باتری ویلچر برقی وجود دارد . دستگاه شارژ اتری تمام خودکار که به صورت خودکار پس از شارژ شدن باتنری ، قطع می شود و دستگاه های شارژ باتری استاندارد که پس از شارژ شدن باتری ، به طور خودکار قطع نمی شود . نحوه کار این دو نوع دستگاه شارز کننده کاملا با هم متفاوت است . باید به دستورالعمل دستگاه شارز باتری توجه کرد .روی دسته فرمان بیشتر صندلی های چرخدار برقی نمایشگری برای نشان دادن مقدار شارز باقی مانده باتری وجود دارد . اگر نمایشگر دستگاه شارژ بعد از اتصال به باتری عدد صفر را نمایش داد یعنی احتمالا خود دستگاه شارژ خراب شده است و نقصی دارد و یا اتصال بین دستگاه شارژ و باتری دچار مشکل است و شل می باشد . اگر سیم دستگاه شارژ باتری ویلچر برقی سالم است پریز برق دیگری را امتحان کنید . در صورتی که هنوز دستگاه شارز کار نمی کند با اتصال آن به یک باتری ماشین 12 ولتی ، یک ازمایش مکانیکی انجام دهید . دستگاه شارژ باتری معیوب باید برای تعمیر به شرکت سازنده فرستاده شود.

 

شیوه حفظ و نگهداری از ویلچر برقی

 

روکش صندلی ویلچر های برقی باید هر هفته با اب و صابون شستشو شود . پوشش غبار گیر یا همان روکش لاستیکی بر روی فرمان یا اهرم کنترل صندلی چرخ دار برقی را باید هر چند وقت یکبار کنترل کرد تا از وجود ترک و پارگی ، به موقع مطلع شد . پوشش غبار گیر پاره اجازه ورود گرد و غبار ، کثیفی و آب را به داخل فرمان صندلی چرخ دار برقی داده ، باعث ایجاد مشکل در عملکرد آن خواهد شد . اکثر سیم های صندلی چرخدار برقی دارای روکش ایمن هستند . سیم های اتصالی باید به گونه ای محفوظ و ایمن شوند تا از گیر کردن آنها در لابه لای چرخ ها ، کلاچ ، ترمز و یا کشیده شدن روی زمین جلوگیری به عمل آید .

بهتر است هر چند وقت یکبار ترتیب سیم ها کنترل و بررسی شود . فشار لاستیک های پر شده از هوا باید همیشه یکسان و کافی باشد . در کناره های لاستیک میزان باد مطلوب و لازم برای لاستیک چرخ ها ، کلاچ ، ترمز و یا کشیده شدن زوی زمین جلوگیری به عمل آید . بهتر است هر چند وقت یکبار ترتیب سیم ها کنترل و بررسی شود . فشار لاستیک های پر شده از هوا باید همیشه یکسان و کافی باشد . در کناره های لاستیک میزان باد مطلوب و لازم برای لاستیک چرخ ها درج شده است . بدنه و چارچوب صندلی چرخ دار برقی را باید حداقل سه بار در سال تمیز کرده و واکس بزنید .

 

برنامه تعمیر و نگهداری صندلی های چرخدار برقی

 

بازدید قطعات مکانیکی به صورت هفتگی 

 

 • فشار باد لاستیک ها ،اگر لاستیک چرخ های ویلچر برقی شما ، بادی هستند
 • قفل چرخ ها
 • تمیز کردن روکش ها 

بازدید قطعات مکانیکی ویلچر برقی به صورت ماهانه

 

 • بازدید و تمیز کردن محل قرار گرفتن لاستیک چرخ های بزرگ و کوچک

 

بازدید وسایل و قطعات الکرونیکی ویلچر برقی

 

 • روزانه : کنترل شارژ باتری براساس نمایش بر روی نمایشگر
 • ماهانه : بررسی سیم ها از لحاظ پوسیدگی و ترک خوردگی
 • شش ماهه : موتورها
 • سالنه : سلامت باتری ها ی ویلچر برقی

 

بهتر است تمامی صندلی های چرخدار در صورت امکان باید توسط شرکت سازنده به صورت سالانه مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرند .

 

رفع عیب کردن صندلی چرخ دار برقی

 

در صورتی که صدای موتور شنیده می شود و ویلچر برقی حرکت نمی کند موارد زیر را بررسی کنید :

 

 • ایا ترمز ها باز هستند ؟
 • آیا کلاج ها آزاد هستند ؟
 • آیا تسمه های محرک شل شده و یا شکسته اند ؟
 • آیا باتری خیلی ضعیف است ؟

 

در صورتی که صدای موتور شنیده نمی شود و صندلی چرخ دار حرکت نمی کند  موارد زیر را بررسی کنید :

 

 • آیا دکمه خاموش و روشن صندلی چرخدار الکتریکی روی حالت خاموش قرار دارد ؟
 • آیا تمام دوشاخه ها جدا شده اند ؟
 • آیا تسمه های محرک شل و یا شکسته اند ؟
 • آیا صندلی زیادی مایل شده است ؟

 

در صورتی که صدای موتور شنیده می شود اما صندلی دور خود می چرخد موارد زیر را بررسی کنید :

 

 • آیا ترمزها ی صندلی چرخدار الکترونیکی باز هستند ؟
 • ایا یکی از کلاج های ویلچر برقی خلاص است ؟
 • ایا تسمه های محرک شل شده و یا شکسته اند ؟
 • ایا موتور ویلچر برقی شکسته است ؟
 • آیا موتور ویلچر برقی از تنظیم خارج شده است ؟

 

در صورتی که صدای موتور شنیده می شود اما صندلی از کنترل خارج است موارد زیر را بررسی کنید :

 

 • فورا دکمه خاموش کردن ویلچر را خاموش کنید .
 • فرمان کنترل حرکت را در جهت های مختلف حرکت دهید تا اگر گیر کرده است ، آزاد شود .
 • به تعمیر کار ویلچر های برقی اطلاع دهید .
 • باتری صندلی چرخدار خود را کنترل کنید .

 

آگر صندلی چرخدار برقی شما شارژ نمی شود موارد زیر را بررسی کنید :

 

 • ایا دو شاخه دستگاه شارز از پریز برق خارج شده است ؟
 • ایا اتصال بین دستگاه شارز و باتنری قطع شده است ؟
 • ایا باتری مناسب و قابل شارژ می باشد ؟

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر