فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

مناسب سازی سرویس بهداشتی و توالت منزل برای سالمندان

سرویس بهداشتی منازل یک از مهمترین بخش های خانه می باشدکه به دلیل استفاده از مواد سخت و برنده مانند آینه ، شیر الات و کاشی و سرامیک در آن ، از اهمیت ویژه ای در بحث ایمن سازی منازل جهت استفاده سالمندان ، بیماران و معلولین برخوردار می باشد. افتادن و سر خوردن سالمند در سرویس بهداشتی به دلیل وجود این مواد ، باعث اسیب های جدی به سالمندان خواهد شد . در این مقاله به نحوه ایمن سازی و وسایل مرد نیاز جهت مناسب سازی محیط سرویس بهداشتی و توالت منازل پرداخته می شود.

استفاده از دستگیره های کمکی سالمند برای حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط

با استفاده از دستگیره های کمکی سالمند در توالت ، شخص معلول ، بیمار و یا سالمند می تواند با کمک آنها ، به آسانی و با حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط و افتادن بر روی توالت فرنگی و یا صندلی توالت فرنگی بنشیند و پس از اتمام کار از روی توالت فرنگی بلند شود . دستگیره های کمکی سالمند معمولا به دیوار کنار توالت نصب می شوند

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

سوالات رایج آقایان در مورد پروتز الت کلوپلاست

فن آوری های نوین در حوزه سالمندان

با افزایش جمعیت سالمندان در جوامع و مواجه با پدیده سالمندی جامعه ، کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند تا با به کارگیری فن آوری های نوین در حوزه سالمندان شرایط لازم در راستای افزایش استقلال سالمندان و فعال کردن آنها در اجتماع را به وجود آورند.

به چه دلایلی می بایست از سالمند در منزل نگهداری کنیم ؟

هزینه های بالای نگهداری سالمندان در بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان و نقش مخرب روحی که این مراکز در سلامت روحی و روانی شخص سالمند ایفا می کنند بسیاری از خانواده ها را به این نتیجه رسانده که از سالمند خانواده خود در محیط منزل پذیرایی کنند.

چگونه سالمندان بیمار را از رختخواب بیرون آوریم ؟

نگهداری سالمندان در محیط خانه نیازمند آموزش صحیح مراقبت از سالمند درمنزل توسط شخصی که وظیفه نگهداری از سالمند بیمار را بر عهده گرفته است ؛ می باشد . شما با آموزش صحیح این فنون در کنار استفاده از وسایل کمکی و توانبخشی در حوزه نگهداری سالمندان در منزل خواهید توانست محیطی ایمن برای سالمندان و مراقب در محیط خانه فراهم آورید و از فشار ها و آسیب های جسمی و روانی که سلامت شما به عنوان مراقب و همچنین شخص سالمند را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که نگهداری سالمندان در مراک

نقش فعالیت های مذهبی در دستیابی افراد به سالمندی سالم

با بالارفتن سطح سلامت جامعه و به طبع آن طول عمر بیشتر افراد ، بافت جمعیتی جوامع با افزایش سن رو به رو شده است . با افزایش جمعیت سالمندان ،یکی از مهمترین اهداف در این جوامع، فراهم کردن شرایطی می باشد تا افراد آن جامعه ، به هنگام رسیدن به سن سالمندی از سلامتی لازم برخوردار بوده و در اصطلاح سالمندی فعال ، موفق ، پویا و سالم باشند.

استفاده از تکنولوژی در جهت بهبود کیفیت زندگی سالمندان

استفاده از تکنولوژی در نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل و کنترل و ارزیابی سطح سلامتی آنها می تواند نقش به سزایی ایفا کند . تا بتوان از این افراد در داخل منزل و بدون نیاز به مراکز درمانی و مراقبتی ، نگهداری به عمل آورد . تکنولوژی های روز دنیا بالاخص اینترنت اشیائ می تواند در این زمینه بسیار حائز اهمیت باشد .

مناسب سازی محیط خانه جهت زندگانی ایمن سالمند تنها

بعضی از سالمندان مایلند که مستقل و بدون وابستگی به دیگران زندگی کنند. این تصمیم ، فرد سالمند و مراقب را دچار چالش های جدیدی می نماید . عواملی مانند تغییرات جسمانی ، روحی ، ایمنی محیط زیست ، مسائل پزشکی ، مسلئل اقتصادی و سایر معضلات می توانند این تصمیم زندگی تنها سالمند را تحت تاثیر قرار دهند. این فاکتورها توانایی فرد سالمند را تحت الشعاع قرار می دهد و اطرافیان را دچار سردرگمی می کند وو سوال مهمی را به وجود می آورد که آیا این فرد قادر است به تنهایی با فاکتورهای ذکر شده مقابله کند ؟ از آنجا که تصم

پیشگیری از افتادن سالمندان در منزل

برای پیشگیری از افتادن شخص که می تواند سبب آسیب های غیر قابل جبرانی مانند شکستن لگن خاصره و یا استخوان های دیگر شود، فرد مراقب می بایستی از هر وسیله استفاده کند.ترس از افتادن باعث کاهش تحرک و یا حتی بی تحرکی در فرد می شود. عدم تحرک خود می تواند خطر افتادن را افزایش دهد و هم چنین منجر به مسائل جدی سلامتی ، مانند ترومبوز سیاهرگ های عمقی ( تشکیل لخته خون مخصوصا در پاها ) کاهش عملکرد کلیه ها ، کاهش متابولیسم و بالاخره کاهش کیفیت حیات شود.

نقل و انتقال سالمندان فاقد حرکت

جهت حرکت دادن فرد از بستر و جا به جا کردن او ، مراقب احتیاج به آموزش و قدرت بدنی دارد. بدون آموزش فرد مراقب به اسانی در معرض اسیب عضلات و استخوان کمر قرار دارد. جهت حرکت کردن فرد از بستر و قرار دادن وی بر روی ویلچر ، مراقب به اموزش توسط پرستار حرفه ای نیاز دارد.

وسایل کمکی برای باز کردن درب های ورودی مخصوص سالمندان و افراد معلول

وسایل کمکی برای باز کردن درب های ورودی مخصوص سالمندان و افراد معلول

 ما در این مقاله به معرفی مجموعه وسایلی خواهیم پرداخت که یک شخص سالمند و یا معلول در هنگام باز کردن و یا بستن درب های ورودی و خروجی منزل ، اتاق ، محل کار و یا اتومبیل خود به آنها نیاز دارد . به دلیل تحریم ها و عدم استقبال تولید کنندگان در ساخت لوازم مورد نیاز زندگی روزانه افراد سالمند و معلول ، تمامی این محصولات در کشور وجود نداشته و بیشتر جنبه معرفی و اشناییت دارد . ما در تیم همیار مدیکال بازار خود را متعد می دانیم تا با استفاده از توانایی های متخصصین خود و کمک همکاران خود در شرکت های تولیدی و دوستان وارد کننده ، تا حد امکان در تهیه این تجهیزات و در دسترس قرار دادن آنها برای استفاده سالمندان و معلولین عزیز تلاش نماییم و در این مسیر دستان یاری کننده شما را به گرمی می فشاریم .

 

 

وسایل کمکی برای باز کردن درب های ورودی مخصوص سالمندان و افراد معلول          

 

 

  • دسته جا کلیدی مخصوص سالمندان و افراد دارای معلولیت برای چرخش راحت تر کلید در قفل و دسته اهرم دار        

 

                                                                                                                                         

 

 

  • روکش دسته کلید برای بزرگت شدن سطح چرخشی کلید در قفل  مخصوص سالمندان و معلولان جهت باز کردن  راحتر درب های ورودی ساختمان

 

 

 

 

 

  • دسته جا کلیدی بلمد منحنی جهت چرخش آسان تر کلید در قفل درب مخصوص معلولیت و سالمندان

 

 

 

 

دسته کلید مخصوص معلولین جهت باز کردن درب خودرو

 

 

 

 

  • دسته کلید بلند برای چرخش آسان ترکلید در قفل درب وروردی ساختمان مخصوص سالمندان

 

 

 

 

 

  • درب باز کن چرخشی لبه دار مخصوص سالمندان و معلولین

 

 

 

 

  • درب باز کن دسته دار برای باز کردن آسانتر درب برای سالمندان و معلولان

 

 

 

 

  • درب باز کن  چرخشی دسته دار به همراه بند نگهدارنده مخصوص معلولین و سالمندان جهت  چرخاندن آسان تر دسته درب ورودی اتاق

 

 

 

 

  • درب بازکن دسته دارپیچی دو لبه برای باز کردن درب اتاق مخصوص سالمندان و افراد دارای معلولیت

 

 

 

 

 

تمامی این تجهیزات به سالمندان و معلولانی که دارای ضعف و کم توانی در ناحیه دست و انگشتان دست بوده و در هنگام استفاده از دستگیره درب  و یا باز کردن قفل درب به وسیله کلید با مشکل مواجه می شوند ف کمک می کنند تا بسیار راحت تر و سریع تر از قبل ، کلید را در قفل چرخانده و یا اینکه دسته درب را گرفته و در جهت باز کردن درب ورودی ساختمان ، اتاق ها و یا اتومبیل خود اقدام کنند و پس از انجام کار در مکان مورد نظر به وسیله این ابزار کمک توانبخشی سالمندان و افراد دارای معلولیت درب مورد نظر را قفل کرده و امنیت مکان مورد نظر را تامین کنند .

 

 

 

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر