فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

مناسب سازی سرویس بهداشتی و توالت منزل برای سالمندان

سرویس بهداشتی منازل یک از مهمترین بخش های خانه می باشدکه به دلیل استفاده از مواد سخت و برنده مانند آینه ، شیر الات و کاشی و سرامیک در آن ، از اهمیت ویژه ای در بحث ایمن سازی منازل جهت استفاده سالمندان ، بیماران و معلولین برخوردار می باشد. افتادن و سر خوردن سالمند در سرویس بهداشتی به دلیل وجود این مواد ، باعث اسیب های جدی به سالمندان خواهد شد . در این مقاله به نحوه ایمن سازی و وسایل مرد نیاز جهت مناسب سازی محیط سرویس بهداشتی و توالت منازل پرداخته می شود.

استفاده از دستگیره های کمکی سالمند برای حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط

با استفاده از دستگیره های کمکی سالمند در توالت ، شخص معلول ، بیمار و یا سالمند می تواند با کمک آنها ، به آسانی و با حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط و افتادن بر روی توالت فرنگی و یا صندلی توالت فرنگی بنشیند و پس از اتمام کار از روی توالت فرنگی بلند شود . دستگیره های کمکی سالمند معمولا به دیوار کنار توالت نصب می شوند

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

سوالات رایج آقایان در مورد پروتز الت کلوپلاست

فن آوری های نوین در حوزه سالمندان

با افزایش جمعیت سالمندان در جوامع و مواجه با پدیده سالمندی جامعه ، کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند تا با به کارگیری فن آوری های نوین در حوزه سالمندان شرایط لازم در راستای افزایش استقلال سالمندان و فعال کردن آنها در اجتماع را به وجود آورند.

به چه دلایلی می بایست از سالمند در منزل نگهداری کنیم ؟

هزینه های بالای نگهداری سالمندان در بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان و نقش مخرب روحی که این مراکز در سلامت روحی و روانی شخص سالمند ایفا می کنند بسیاری از خانواده ها را به این نتیجه رسانده که از سالمند خانواده خود در محیط منزل پذیرایی کنند.

چگونه سالمندان بیمار را از رختخواب بیرون آوریم ؟

نگهداری سالمندان در محیط خانه نیازمند آموزش صحیح مراقبت از سالمند درمنزل توسط شخصی که وظیفه نگهداری از سالمند بیمار را بر عهده گرفته است ؛ می باشد . شما با آموزش صحیح این فنون در کنار استفاده از وسایل کمکی و توانبخشی در حوزه نگهداری سالمندان در منزل خواهید توانست محیطی ایمن برای سالمندان و مراقب در محیط خانه فراهم آورید و از فشار ها و آسیب های جسمی و روانی که سلامت شما به عنوان مراقب و همچنین شخص سالمند را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که نگهداری سالمندان در مراک

نقش فعالیت های مذهبی در دستیابی افراد به سالمندی سالم

با بالارفتن سطح سلامت جامعه و به طبع آن طول عمر بیشتر افراد ، بافت جمعیتی جوامع با افزایش سن رو به رو شده است . با افزایش جمعیت سالمندان ،یکی از مهمترین اهداف در این جوامع، فراهم کردن شرایطی می باشد تا افراد آن جامعه ، به هنگام رسیدن به سن سالمندی از سلامتی لازم برخوردار بوده و در اصطلاح سالمندی فعال ، موفق ، پویا و سالم باشند.

استفاده از تکنولوژی در جهت بهبود کیفیت زندگی سالمندان

استفاده از تکنولوژی در نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل و کنترل و ارزیابی سطح سلامتی آنها می تواند نقش به سزایی ایفا کند . تا بتوان از این افراد در داخل منزل و بدون نیاز به مراکز درمانی و مراقبتی ، نگهداری به عمل آورد . تکنولوژی های روز دنیا بالاخص اینترنت اشیائ می تواند در این زمینه بسیار حائز اهمیت باشد .

مناسب سازی محیط خانه جهت زندگانی ایمن سالمند تنها

بعضی از سالمندان مایلند که مستقل و بدون وابستگی به دیگران زندگی کنند. این تصمیم ، فرد سالمند و مراقب را دچار چالش های جدیدی می نماید . عواملی مانند تغییرات جسمانی ، روحی ، ایمنی محیط زیست ، مسائل پزشکی ، مسلئل اقتصادی و سایر معضلات می توانند این تصمیم زندگی تنها سالمند را تحت تاثیر قرار دهند. این فاکتورها توانایی فرد سالمند را تحت الشعاع قرار می دهد و اطرافیان را دچار سردرگمی می کند وو سوال مهمی را به وجود می آورد که آیا این فرد قادر است به تنهایی با فاکتورهای ذکر شده مقابله کند ؟ از آنجا که تصم

پیشگیری از افتادن سالمندان در منزل

برای پیشگیری از افتادن شخص که می تواند سبب آسیب های غیر قابل جبرانی مانند شکستن لگن خاصره و یا استخوان های دیگر شود، فرد مراقب می بایستی از هر وسیله استفاده کند.ترس از افتادن باعث کاهش تحرک و یا حتی بی تحرکی در فرد می شود. عدم تحرک خود می تواند خطر افتادن را افزایش دهد و هم چنین منجر به مسائل جدی سلامتی ، مانند ترومبوز سیاهرگ های عمقی ( تشکیل لخته خون مخصوصا در پاها ) کاهش عملکرد کلیه ها ، کاهش متابولیسم و بالاخره کاهش کیفیت حیات شود.

نقل و انتقال سالمندان فاقد حرکت

جهت حرکت دادن فرد از بستر و جا به جا کردن او ، مراقب احتیاج به آموزش و قدرت بدنی دارد. بدون آموزش فرد مراقب به اسانی در معرض اسیب عضلات و استخوان کمر قرار دارد. جهت حرکت کردن فرد از بستر و قرار دادن وی بر روی ویلچر ، مراقب به اموزش توسط پرستار حرفه ای نیاز دارد.

آشنایی و نحوه استفاده از دستگاه وکیوم جنسی مردانه

آشنایی و نحوه استفاده از دستگاه وکیوم جنسی مردانه

موارد درمانی استفاده از دستگاه وکیوم مردانه جنسی 

 

دستگاه وکیوم مردانه برای آقایانی که قادر به ایجاد و یا حفظ نعوظ خود در حین نزدیکی نیستند مناسب می باشد . مشکل عدم توانایی در ایجاد و یا حفظ حالت نعوظ در مردان غالبا به واسطه ضعف در بافت آلت ، به علت مشکلات روان شناختی یا بیماری ها یا عدم ورود حجم خون کافی به درون آلت می باشد. لذا دستگاه وکیوم مردانه با استفاده از اصل مکش و شیوه علمی بادکش درمانی ، باعث ورود حجم خون کافی درون بافت های اسفنجی شده و نعوظ کامل را نتیجه می دهد و در روش های تمرینی که در ادامه این مقاله آورده شده است ، تقویتی را به واسظه پر و خالی شدن بافت های آلت از خون (انقباظ و انبساط ) به وجود می آورد . از آنجا که عملکرد این دستگاه مطابق با مکانیزم طبیعی آلت تن آسلی می باشد فاقد هر گونه عارضه یا مشکلاتی است که به دلیل مصرف داروها پیشنهادی ، ژل ها و یا عمل های جراحی پروتز گران قیمت پیش می آید . 

 

آمادگی لازم قبل از شروع استفاده از دستگاه وکیوم مردانه 

 

  • اصلاح کردن و شیو کردن موهای زائد اطراف الت 
  • آغشته نمودن آلت به وسیله روانساز های قابل شستشو به وسیله آب ( ژل لوبریکانت ) 
  • قرار دادن کش لاستیکی مناسب بر روی محفظه شیشه ای دستگاه 

برای حفظ حالت نعوظ در حین نزدیکی از کش های لاستیکی کوچکتر استفاده  کنید تا اولا به خوبی جلوی نشتی هوا را بگیرید ، یعنی کاملا به آلت بچسبد و ثانیا مانع از بازگشت خون وارده شده به آلت به درون بدن شود نکته قابل توجه اینکه حلقه مناسب در نزدیکی برای افراد با قطر آلت بزرگ ، حلقه سایزمتوسط می باشد و حلقه مورد استفاده در مرحله تمرین ، یک سایز بزرگ تر از مرحله نزدیکی می باشد .

 

دستگاه وکیوم مردانه به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد : 

 

  • قبل از نزدیکی به عنوان روشی برای ایجاد و برقراری نعوظ 
  • تمرین در طول درمان 

 

استفاده از دستگاه وکیوم مردانه قبل از نزدیکی 

 

 یکی از حلقه های لاستیکی همراه دستگاه وکیوم را متناسب با سایز آلت خود انتخاب کرده و بر روی دهانه محفظه شیشه ای بکشید به گونه ای که دهانه کوچکتر حلقه لاستیکی ، در میان  دهانه محفظه شیشه ای قرار گرفته و دور تا دور آن کاملا پوشیده باشد به گ.نه ای که هوا از کناره های آن وارد محفظه شیشه ای نشود. مقداری از سر آلت را به وسیله ژل  روانسازمانند لوبریکانت آغشته کرده و از طریق دهانه حلقه لاستیکی وارد محفظه نمایید . توجه داشته باشید در پمپ زدن باید پس از هر بار پمپ زدن دو ثانیه بشمارید و سپس مجددا دسته پمپ را بکشید . عمل پمپ زدن را تا حدی ادامه دهید تا درد یا فشار ایجاد نشود و پس از برافراشته شدن آلت سوپاپ شاخی انتهای محفظه شیشه ای را بدون جدا کردن محفظه بکشید و سپس مجددا عمل پمپاز زا تکرار کنید . جهت پر شدن کامل تمام بافت های اسفنجی از خون ، بسته به شدت ضعف یا نیاز نیاز به جبران نعوظ باید عمل کشیدن سوپاپ و پمپاژ مجدد را حداقل 5 تا 6 بار تکرار کرد . پس از ایجاد نعوظ کامل ، جهت جدا کردن وسیله از آلت بدون اینکه هوایی وارد محفظه کنید و آن را از جای خود تکان دهید کش لاستیکی را یکباره از روی محفظه به بیخ آلت بلغزانید و محفظه را از روی آلت جدا کنید . 

 

استفاده از دستگاه وکیوم مردانه به عنوان وسیله ای جهت تمرین درمانی 

 

استفاده از دستگاه وکیوم مردانه جنسی به عنوان تمرین درمانی می تواند یک روز در میان به مدت 30 دقیقه به صورت 2 نوبت 15 دقیقه ای با یک استراحت 5 دقیقه ای ما بین آن به صورت ماساژ درمانی صورت گیرد . برای شروع تمرین مراحل آماده سازی را همانطور که  در بالا به آن اشاره شد انجام دهید . در این روش پس از به نعوظ رساندن کامل ، آلت را داخل محفظه شیشه ای به مدت  15 دقیقه نگه دارید . دقت کنید هر 30 ثانیه یک بار شلنگ انتهای محفظه را جدا کرده و با کشیدن سوپاپ ، هوای داخل محفظه را خالی کنید و مجددا شروع به پمپاژ نمایید . 

 

نکات مهم در زمان استفاده از دستگاه وکیوم جنسی مردانه 

 

  • کش لاستیکی را بیش از 15 دقیقه در حین نزدیکی بر روی آلت نگذارید . 
  • برای نظافت ، تنها محفظه و کش های لاستیکی را با آب ولرم و صابون بشویید . 
  • از مکش بیش از حد که منجر به ایجاد درد یا فشار بر روی آلت گردد ، اکیدا خودداری کنید . 

 

 

جهت مشاوره و سفارش دستگاه وکیوم مردانه می توانید اینجا کلیک کنید .

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر