فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

مناسب سازی سرویس بهداشتی و توالت منزل برای سالمندان

سرویس بهداشتی منازل یک از مهمترین بخش های خانه می باشدکه به دلیل استفاده از مواد سخت و برنده مانند آینه ، شیر الات و کاشی و سرامیک در آن ، از اهمیت ویژه ای در بحث ایمن سازی منازل جهت استفاده سالمندان ، بیماران و معلولین برخوردار می باشد. افتادن و سر خوردن سالمند در سرویس بهداشتی به دلیل وجود این مواد ، باعث اسیب های جدی به سالمندان خواهد شد . در این مقاله به نحوه ایمن سازی و وسایل مرد نیاز جهت مناسب سازی محیط سرویس بهداشتی و توالت منازل پرداخته می شود.

استفاده از دستگیره های کمکی سالمند برای حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط

با استفاده از دستگیره های کمکی سالمند در توالت ، شخص معلول ، بیمار و یا سالمند می تواند با کمک آنها ، به آسانی و با حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط و افتادن بر روی توالت فرنگی و یا صندلی توالت فرنگی بنشیند و پس از اتمام کار از روی توالت فرنگی بلند شود . دستگیره های کمکی سالمند معمولا به دیوار کنار توالت نصب می شوند

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

سوالات رایج آقایان در مورد پروتز الت کلوپلاست

فن آوری های نوین در حوزه سالمندان

با افزایش جمعیت سالمندان در جوامع و مواجه با پدیده سالمندی جامعه ، کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند تا با به کارگیری فن آوری های نوین در حوزه سالمندان شرایط لازم در راستای افزایش استقلال سالمندان و فعال کردن آنها در اجتماع را به وجود آورند.

به چه دلایلی می بایست از سالمند در منزل نگهداری کنیم ؟

هزینه های بالای نگهداری سالمندان در بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان و نقش مخرب روحی که این مراکز در سلامت روحی و روانی شخص سالمند ایفا می کنند بسیاری از خانواده ها را به این نتیجه رسانده که از سالمند خانواده خود در محیط منزل پذیرایی کنند.

چگونه سالمندان بیمار را از رختخواب بیرون آوریم ؟

نگهداری سالمندان در محیط خانه نیازمند آموزش صحیح مراقبت از سالمند درمنزل توسط شخصی که وظیفه نگهداری از سالمند بیمار را بر عهده گرفته است ؛ می باشد . شما با آموزش صحیح این فنون در کنار استفاده از وسایل کمکی و توانبخشی در حوزه نگهداری سالمندان در منزل خواهید توانست محیطی ایمن برای سالمندان و مراقب در محیط خانه فراهم آورید و از فشار ها و آسیب های جسمی و روانی که سلامت شما به عنوان مراقب و همچنین شخص سالمند را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که نگهداری سالمندان در مراک

نقش فعالیت های مذهبی در دستیابی افراد به سالمندی سالم

با بالارفتن سطح سلامت جامعه و به طبع آن طول عمر بیشتر افراد ، بافت جمعیتی جوامع با افزایش سن رو به رو شده است . با افزایش جمعیت سالمندان ،یکی از مهمترین اهداف در این جوامع، فراهم کردن شرایطی می باشد تا افراد آن جامعه ، به هنگام رسیدن به سن سالمندی از سلامتی لازم برخوردار بوده و در اصطلاح سالمندی فعال ، موفق ، پویا و سالم باشند.

استفاده از تکنولوژی در جهت بهبود کیفیت زندگی سالمندان

استفاده از تکنولوژی در نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل و کنترل و ارزیابی سطح سلامتی آنها می تواند نقش به سزایی ایفا کند . تا بتوان از این افراد در داخل منزل و بدون نیاز به مراکز درمانی و مراقبتی ، نگهداری به عمل آورد . تکنولوژی های روز دنیا بالاخص اینترنت اشیائ می تواند در این زمینه بسیار حائز اهمیت باشد .

مناسب سازی محیط خانه جهت زندگانی ایمن سالمند تنها

بعضی از سالمندان مایلند که مستقل و بدون وابستگی به دیگران زندگی کنند. این تصمیم ، فرد سالمند و مراقب را دچار چالش های جدیدی می نماید . عواملی مانند تغییرات جسمانی ، روحی ، ایمنی محیط زیست ، مسائل پزشکی ، مسلئل اقتصادی و سایر معضلات می توانند این تصمیم زندگی تنها سالمند را تحت تاثیر قرار دهند. این فاکتورها توانایی فرد سالمند را تحت الشعاع قرار می دهد و اطرافیان را دچار سردرگمی می کند وو سوال مهمی را به وجود می آورد که آیا این فرد قادر است به تنهایی با فاکتورهای ذکر شده مقابله کند ؟ از آنجا که تصم

پیشگیری از افتادن سالمندان در منزل

برای پیشگیری از افتادن شخص که می تواند سبب آسیب های غیر قابل جبرانی مانند شکستن لگن خاصره و یا استخوان های دیگر شود، فرد مراقب می بایستی از هر وسیله استفاده کند.ترس از افتادن باعث کاهش تحرک و یا حتی بی تحرکی در فرد می شود. عدم تحرک خود می تواند خطر افتادن را افزایش دهد و هم چنین منجر به مسائل جدی سلامتی ، مانند ترومبوز سیاهرگ های عمقی ( تشکیل لخته خون مخصوصا در پاها ) کاهش عملکرد کلیه ها ، کاهش متابولیسم و بالاخره کاهش کیفیت حیات شود.

نقل و انتقال سالمندان فاقد حرکت

جهت حرکت دادن فرد از بستر و جا به جا کردن او ، مراقب احتیاج به آموزش و قدرت بدنی دارد. بدون آموزش فرد مراقب به اسانی در معرض اسیب عضلات و استخوان کمر قرار دارد. جهت حرکت کردن فرد از بستر و قرار دادن وی بر روی ویلچر ، مراقب به اموزش توسط پرستار حرفه ای نیاز دارد.

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

ناتوانی جنسی یک مشکل رایج در بین مردان است که با بالا رفتن سن افزایش می یابد . ناتوانی جنسی در اقایان می تواند انواع متفاوتی را شامل شود و دلایل روانی و فیزیکی و روانی داشته باشد . انواع اصلی ناتوانی جنسی شامل کاهش میل جنسی ، انزال زود رس یا دیر رس ، اختلال نعوظ ، ارگاسم دیررس و ناهنجاری های فیزیکی آلت می باشد . از بین این عوامل اختلالات نعوظ یکی از موارد شایع و قابل درمان در بین مردان است که تقریبا از هر 4 مرد 1 مرد بعد از سن 65 سالگی به درجات مختلفی از آن دچار می شود . در واقع اگر شما دچار این مشکل هستید بدانید که تنها فرد درارای این ضعف نیستید . حتی مردان جوان هم ممکن است با این مشکل دست و پنجه نرم کنند. 

 

درمان های مختلفی برای اختلال نعوظ در دسترس است که شامل قرص ، تزریق و پمپ وکیوم ( خلا ) می باشد. موثرترین و رضایت بخش ترین راه ، کاشت پروتز آلت می باشد. این روش نیاز به عمل جراحی دارد و  پزشک متخصص در ابتدا راهی را پیشنهاد می دهد که آسیب کتری به شما وارد شود. بعد از کاشت پروتز آلت در هنگام نعوظ می توانید بدون وقفه در رابطه جنسی درست مثل روشن کردن چراغ ، نعوظ را حفظ کنید . در این مقاله مطالب زیادی برای اموزش وجود دارد و راهکار های مختلفی در جهت بهبود این اختلال ارائه شده است که با هم بررسی می کنیم.

 

1. شناخت اختلال نعوظ و مقابله با آن

 

1-1 اختلال نعوظ چیست  ؟

اختالا نعوظ یا (ED) Erectile Dysfunction یک ناتوانی مداوم در حفظ نعوظ کافی برای آمیزش جنسی است .                                    

Ed چیست ؟

 

 • ناتوانی کامل در داشتن نعوظ باشد
 • یک ناتوانی موقت در انجام رابطه جنسی باشد.
 • نعوظ کم و ناکافی برای انجام رابطه جنسی باشد.

 

1-2 آیا من مبتلا به اختلال نعوظ هستم ؟

 

قبل از اینکه شما فردی با اختلال نعوظ معرفی شوید و نیاز به درمان داشته باشید ، لازم است علائم مربوط به این اختلال در شما مورد بررسی قرار گیرد. در واقع اگر نعوظ شما به هر علتی برای برقرار کردن یک رابطه جنسی مناسب نیست می توانید به پزشک مراجعه کنید تا با بررسی عملکرد جنسی شما اقدامات تشخیصی صورت گیرد. پزشک متخصص ارولوژ ابتدا سوابق مربوطه را با پرسیدن چند سوال جمع آوری کرده و می تواند تشخیص دهد که ایا شما دچار این ضعف هستید یا خیر .

 

1-3 چگونه می توان از فرد مبتلا به اختلال نعوظ به عنوان شریک جنسی حمایت کرد ؟

 

 • خود را سرزنش نکنید .

زمانی که مردی با اختلال نعوظ مواجه می شود ، ابتدا همسر او خودش به خاطر این موضوع سرزنش می کند و تصور می کند که این مشکل از اوست که همسرش دیگر جذب او نمی شود . خانم ها اغلب نمی دانند که این اختلال یک دلیل پزشکی دارد . 

 • هر چه سریعتر اقدام کنید . 

بسیاری از مردم تصئر می کنند اختلال نعوظ یک مشکل جنسی است اما در واقع ED معمولا یک اختلال فیزیکی است . شرایطی مانند دیابت ، کلسترول بالا یا ناراحتی های خفیف قلبی همگی می توانند باعث ED شوند . حتی یک سری دارو های خاص می تواند باعث اختلال نعوظ شود . هر چه زودتر متوجه شوید که این شرایط پزشکی است که روی بدن شریک جنسی شما اثر گذاشته است ، درمان می تواند زودتر انجام پذیرد. 

 

1-4 دلایل بروز اختلالات نعوظ چیست ؟ 

 

اختلال نعوظ ممکن است به دلایل مختلف فیزیولوژیکی یا روانی رخ دهد. در واقع علت اصلی بیش از 80 درصد اختلالات نعوظ مشکلات فیزیکی است . پس برای بیشتر مردان علت به راحتی قابل تشخیص است . بنابراین برای برگشتن به زندگی جنسی رضایت بخش درمان مناسب می تواند پیشنهاد شود . 

 

علل فیزیکی ED می تواند موارد زیر باشد : 

 

 • آسیب (مثل آسیب مغزی یا نخاعی )
 • بیماری ( مثل دیابت ، فشار خون بالا ، کلسترول بالا ، MS ، پارکینسون و ناهنجاری های لگنی )                                                        
 • اختلال هورمونی ( مثل بالا و پائین آمدن هورمون ها )
 • عمل جراحی ( مثل برداشتن غده پروستات )
 • مصرف مواد (مثا سیگار ، مواد مخدر ، الکل و یا بعضی از داروها )

 

علل روانی ED به شرح ذیل می باشد : 

 

 •  ترس از رابطه جنسی 
 • افسردگی 
 • اضطراب شدید
 • احساس گناه 

 

1-5 روش های درمانی برای اختلال نعوظ در آقایان چیست ؟ 

 

روش های مختلف درمانی برای ED وجود دارد . پزشک شما می تواند همه این موارد را با جزئیات بیشتر برایتان توضیح دهد . همه تصمیمات در خصوص انتخاب روش های درمانی ED با توجه به نیاز های شخصی ، فواید و مضرات درمانی باید بین شما و پزشکتان مطرح شود. 

 روش های درمانی بدون عمل جراحی شامل موارد زیر است : 

 

 • تغییر شیوه زندگی مثل ترک سیگار ، کم کردن وزن و تغذیه سالم 
 • داروهای خوراکی 
 • تزریق مستقیم به آلت 
 • شیاف های درون مجرایی
 • پمپ های وکیوم 

 

بعضی از مردان روش های لیست شده در بالا را به دلایلی مثل شرایط پزشکی ، شیوه زندگی ، ترجیح شخصی یا به دلیل اینکه درمان ممکن است موثر نباشد ، مناسب نمی دانند. برای مثال قرص های خوراکی ف عوارضی مثل سردرد ، عصبانیت ، سوئ هاضمه ، ورم غشای مخاط بینی ، درد پشت و درد عضله را به همراه دارد . در مواردی که شما از روش های دیگر راضی نبودید یا درمان های دیگر موثر واقع نشد ، کاشت پروتز آلت می تواند درمان مناسبی باشد.  

 

 

2 . پروتز آلت کلوپلاست 

 

انواع پروتز آلت کلوپلاست و مقایسه آن 

 

پروتر آلت وسیله ای است برای کمک به نعوظ مردان که در بدن آنها قرار داده می شود . کاشت پروتز توسط پزشکان برای آقایانی تجویز می شود که از ناتوانی نعوظ رنج می برند . بعد از جراحی ، شما به مدت  4 - 6 هفته برای بهبودی نیاز دارید که بعد از این مدت می توانید با شریک جنسی خود نزدیکی داشته باشید . پزشک شما جزئیات خاص مربوط به زمان بهبودی ، ریسک و فواید کاشت ایمپلنت را با شما مطرح خواهد کرد. پروتز آلت به طور کلی به دو نوع اصلی تقسیم بندی می شود. نوع اول قابل خم شدن است و از دو سیلندر ساخته شده است . نوع دوم که کاربرد بیشتری در بین  افراد مبنتلا دارد انعطاف پذیری بیشتری دارد و نعوظ طبیعی تری را ایجاد می کند . 

 

شرکت کلوپلاست دو نوع اصلی پروتز آلت را عرضه می کند : 

 

هر دوی این محصولات در مردان مبتلا به اختلال نعوظ باعث می شود افراد در رابطه جنسی نعوظ رضایت بخشی داشته باشند و لذت دوباره رابطه جنسی را تجربه کنند . تفاوت اولیه بین این دو محصول این است که در پروتز نوع  Genesis جسم لوله ای ای شکل باعث محکم تر شدن آلت بصورت دائم می شود . در حالیکه پروتز قابل تورم ( باد شدن ) Titan نعوظ کنترل شده و طبیعی تری را ایجاد می کند . این پروتز ها به طور کامل در بدن پنهان می شوند. 

 

2 - 2 پروتز آلت Titan  کلوپلاست

 

پروتز آلت قابل تورم و باد شدن  titan یک سیستم پر شده از مایع است که از Bioflex  و Silicon  تشکیل شده است . bioflex  یک ماده زیست پلیمری است که علاوه بر انعطاف پذیری ، با دوام نیز هست . پروتز آلت کاملا داخل بدن قرار می گیرد و قابل مشاهده نیست . 

 

پروتز titan از اجزای زیر تشکیل شده است : 

 

 • یک مخزن که در شکم قرار می گیرد 
 • دو سیلندر یا جسم لوله ای 
 • پمپ 

 

هر قسمت با لوله سیلیکونی به هم متصل است . افراد دارای پروتز می توانند از دستگاه MRI استفاده کنند به شرط اینکه به مسئول مربوطه اطلاع دهند تا شرایط استفاده از  MRI  برای فرد دارای پروتز رعایت شود . 

 

2-3 شواهدی در مورد پروتز آلت کلوپلاست 

 

1 . میزان رضایت آقایان 

 

میزان رضایت آقایان در مورد پروتز  Genesis  و  Titan کلوپلاست در مقالات چاپ شده در مجلات به اندازه 98 درصد گزارش شده است . 

 

2.  میزان اطمینان مکانیکی 

 

مطالعات اخیر نشان می دهد که  پروتز  Genesis  و  Titan کلوپلاست در 5 سال اول کاشت پروتز به میزان 97/5 درصد اطمینان مکانیکی داشته اند . 

 

3 . قابلیت پنهان پذیری 

 

بعد از کاشت ، پروتز Titan کلوپلاست ، دیده نمی شود . آلت بصورت نرمال و شل شده در حالت آویخته قرار دارد و وجود پروتز با نگاه کردن به آلت قابل تشخیص نیست .

 

 گارانتی مادام العمر

 

کلوپلاست یک گارانتی مادام العمر در مورد همه پروتز های خود ارائه می دهد . بنابراین پروتز قابل تورم ( باد شدن ) یا هر جزئی از آن در صورت لزوم در طول دوره زندگی شخص به طور رایگان تعویض می شود .

 

ریسک عمل جراحی

 

کاشت پروتز آلت ف نیاز به عمل جراحی دارد . خطرات ناشی از جراحی شامل عفونت ، تورم کیسه بیضه ، درد و ناراحتی می باشد . فرد دارای پروتز ممکن است با عفونت یا عدم عملکرد درست پروتز مواجه شود که نیاز به جراحی دوباره دارد .

 

2-4 آموزش پرو خالی کردن پروتز Titan

 

همانطور که توضیح داده شد، پروتز آلت از سه قسمت مخزن ، سیلندر و پمپ تشکیل شده است که سیلندر ها در داخل آلت و پمپ در داخل کیسه بیضه قرار می گیرد . این ساختار باعث شده است که ایجاد نعوظ در شما مانند شرایط طبیعی با لمس بیضه آغاز شود . عملکرد پروتز به این شکل می باشد :

 

الف . رسیدن به نعوظ : برای انتقال مایع به داخل سیلندر ها پمپی که در کیسه بیضه کار گذاشته شده است را چند بار بین انگشت شست و اشاره فشار دهید تا نعوظ اتفاق بیفتد . همچنین فشار دادن پمپ با دو شست می تواند موثر باشد.

ب . برگشت به حالت طبیعی : وقتی دکمه دریچه تخلیه را فشار دهید، مایع  از سیلندر ها آزاد شده و به مخزن برمی گردد، بنابراین آلت به حالت آویخته در می آید.

ج . تسریع در عمل برگشت الت : برای بازگشت سریعتر مایع به مخزن و بازگشت به حالت طبیعی آلت را با دست گرفته و فشار دهید.

 

سوالات رایج آقایان در مورد پروتز آلت کلو پلاست  ؟   برای دیدن کلیک کنید

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر