فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

مناسب سازی سرویس بهداشتی و توالت منزل برای سالمندان

سرویس بهداشتی منازل یک از مهمترین بخش های خانه می باشدکه به دلیل استفاده از مواد سخت و برنده مانند آینه ، شیر الات و کاشی و سرامیک در آن ، از اهمیت ویژه ای در بحث ایمن سازی منازل جهت استفاده سالمندان ، بیماران و معلولین برخوردار می باشد. افتادن و سر خوردن سالمند در سرویس بهداشتی به دلیل وجود این مواد ، باعث اسیب های جدی به سالمندان خواهد شد . در این مقاله به نحوه ایمن سازی و وسایل مرد نیاز جهت مناسب سازی محیط سرویس بهداشتی و توالت منازل پرداخته می شود.

استفاده از دستگیره های کمکی سالمند برای حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط

با استفاده از دستگیره های کمکی سالمند در توالت ، شخص معلول ، بیمار و یا سالمند می تواند با کمک آنها ، به آسانی و با حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط و افتادن بر روی توالت فرنگی و یا صندلی توالت فرنگی بنشیند و پس از اتمام کار از روی توالت فرنگی بلند شود . دستگیره های کمکی سالمند معمولا به دیوار کنار توالت نصب می شوند

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

سوالات رایج آقایان در مورد پروتز الت کلوپلاست

فن آوری های نوین در حوزه سالمندان

با افزایش جمعیت سالمندان در جوامع و مواجه با پدیده سالمندی جامعه ، کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند تا با به کارگیری فن آوری های نوین در حوزه سالمندان شرایط لازم در راستای افزایش استقلال سالمندان و فعال کردن آنها در اجتماع را به وجود آورند.

به چه دلایلی می بایست از سالمند در منزل نگهداری کنیم ؟

هزینه های بالای نگهداری سالمندان در بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان و نقش مخرب روحی که این مراکز در سلامت روحی و روانی شخص سالمند ایفا می کنند بسیاری از خانواده ها را به این نتیجه رسانده که از سالمند خانواده خود در محیط منزل پذیرایی کنند.

چگونه سالمندان بیمار را از رختخواب بیرون آوریم ؟

نگهداری سالمندان در محیط خانه نیازمند آموزش صحیح مراقبت از سالمند درمنزل توسط شخصی که وظیفه نگهداری از سالمند بیمار را بر عهده گرفته است ؛ می باشد . شما با آموزش صحیح این فنون در کنار استفاده از وسایل کمکی و توانبخشی در حوزه نگهداری سالمندان در منزل خواهید توانست محیطی ایمن برای سالمندان و مراقب در محیط خانه فراهم آورید و از فشار ها و آسیب های جسمی و روانی که سلامت شما به عنوان مراقب و همچنین شخص سالمند را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که نگهداری سالمندان در مراک

نقش فعالیت های مذهبی در دستیابی افراد به سالمندی سالم

با بالارفتن سطح سلامت جامعه و به طبع آن طول عمر بیشتر افراد ، بافت جمعیتی جوامع با افزایش سن رو به رو شده است . با افزایش جمعیت سالمندان ،یکی از مهمترین اهداف در این جوامع، فراهم کردن شرایطی می باشد تا افراد آن جامعه ، به هنگام رسیدن به سن سالمندی از سلامتی لازم برخوردار بوده و در اصطلاح سالمندی فعال ، موفق ، پویا و سالم باشند.

استفاده از تکنولوژی در جهت بهبود کیفیت زندگی سالمندان

استفاده از تکنولوژی در نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل و کنترل و ارزیابی سطح سلامتی آنها می تواند نقش به سزایی ایفا کند . تا بتوان از این افراد در داخل منزل و بدون نیاز به مراکز درمانی و مراقبتی ، نگهداری به عمل آورد . تکنولوژی های روز دنیا بالاخص اینترنت اشیائ می تواند در این زمینه بسیار حائز اهمیت باشد .

مناسب سازی محیط خانه جهت زندگانی ایمن سالمند تنها

بعضی از سالمندان مایلند که مستقل و بدون وابستگی به دیگران زندگی کنند. این تصمیم ، فرد سالمند و مراقب را دچار چالش های جدیدی می نماید . عواملی مانند تغییرات جسمانی ، روحی ، ایمنی محیط زیست ، مسائل پزشکی ، مسلئل اقتصادی و سایر معضلات می توانند این تصمیم زندگی تنها سالمند را تحت تاثیر قرار دهند. این فاکتورها توانایی فرد سالمند را تحت الشعاع قرار می دهد و اطرافیان را دچار سردرگمی می کند وو سوال مهمی را به وجود می آورد که آیا این فرد قادر است به تنهایی با فاکتورهای ذکر شده مقابله کند ؟ از آنجا که تصم

پیشگیری از افتادن سالمندان در منزل

برای پیشگیری از افتادن شخص که می تواند سبب آسیب های غیر قابل جبرانی مانند شکستن لگن خاصره و یا استخوان های دیگر شود، فرد مراقب می بایستی از هر وسیله استفاده کند.ترس از افتادن باعث کاهش تحرک و یا حتی بی تحرکی در فرد می شود. عدم تحرک خود می تواند خطر افتادن را افزایش دهد و هم چنین منجر به مسائل جدی سلامتی ، مانند ترومبوز سیاهرگ های عمقی ( تشکیل لخته خون مخصوصا در پاها ) کاهش عملکرد کلیه ها ، کاهش متابولیسم و بالاخره کاهش کیفیت حیات شود.

نقل و انتقال سالمندان فاقد حرکت

جهت حرکت دادن فرد از بستر و جا به جا کردن او ، مراقب احتیاج به آموزش و قدرت بدنی دارد. بدون آموزش فرد مراقب به اسانی در معرض اسیب عضلات و استخوان کمر قرار دارد. جهت حرکت کردن فرد از بستر و قرار دادن وی بر روی ویلچر ، مراقب به اموزش توسط پرستار حرفه ای نیاز دارد.

وسایل و تجهیزات مورد نیاز سالمندان و معلولین در منزل

وسایل و تجهیزات مورد نیاز سالمندان و معلولین در منزل

سالمندان عزیز و معلولین گرامی برای انجام امور روزمره خود نیازمند کمک گرفتن از پرستاران ، مراقبین و یا دیگر اعضای خانواده خود می باشند . داشتن پرستار به صورت تمام وقت یا نیمه وقت می تواند دارای هزینه های هنگفتی باشد که بسیاری از خانواده ها قادر به پرداخت آن نباشند از طرف دیگر عدم وجود پرستار و یا شخص مراقب از سالمندان می تواند شخص سالمند و یا دارای معلولیت را در هنگام انجام کارهای روزمره با عجز مواجه سازد . این امور روزمره از جمله واجباتی می باشد که عدم انجام انها می تواند سلامتی شخص کم توان را به خطر انداخته و مشکلات عدیده ای رابرای وی به وجود آورد . برای مثال شما می توانید زمانی را تصور کنید که یک شخص ناتوان نیاز دارد بسته قرص خود را باز کرده و داروی خود را بخورد ولی قادر نیست که بسته قرص را از جای مخصوص خود خارج کند . یا زمانی شخص سالمند و یا معلول نیاز دارد برای دفع مزاج به سرویس بهداشتی مراجعه کند ولی نه شخصی در خانه باشد که به وی کمک کند و نه وسیله کمکی باشد که با استفاده از آن خود را به توالت برساند . کمک توانبخشی قادر شوند امور روزانه خود را به تنهایی و به صورت مستقل انجام داره و زندگی راحت تر و ایمن تر را تجربه کنند . ما در این مقاله به معرفی این محصولات کمک توانبخشی سالمندان و معلولین  می پردازیم . لازم به ذکر است که تمامی این محصولات و تجهیزات کمک تونبخشی به دلیل مشکلاتی که کشور ما با آنها مواجه است از قبیل تحریم ها و عدم تولید داخلی ، در بازار موجود نبوده و بیشتر جنبه معرفی و آشنا شدن شما با این تجهیزات را دارد . ولی متخصصین ما در تیم همیار پزشکی مدیکال بازار سعی کرده اند تا تمامی ابزار و تجهیزات مورد نیاز سالمندان و معلولین را در یک پکیج کامل و جامع جمع آوری کرده و در اختیار شما قرار دهند ، تا سالمندان و معلولان عزیز کشورمان با استفاده از این تجهیزات کمک توانبخشی قادر شوند امور روزانه خود را به تنهایی و به صورت مستقل انجام داده و زندگی راحت تر و ایمن تری را تجربه کنند .

 

وسایل و تجهیزات مورد نیاز سالمندان و معلولین در منزل

 

 

دستگیره کمکی دسته هفت تیری ب سر انبرک دار برای برداشتن وسایل سبک بدون نیاز به خم شدن و بلند شدن مخصوص سالمندان و معلولین و بیمارانی که کمر و یا زانوی خود را عمل کرده اند و از صندلی چرخدار جهت جا به جایی در منزل استفاده می کنند .

 

 

 

 

محافظ کنار تخت برای جلوگیری از افتادن سالمندان و معلولین از روی تحت خواب و کمک به نشستن و بلند شدن ایشان از بستر

 

 

 

پاشنه کش دسته بلند جهت پوشیدن آسان تر کفش توسط سالمندان و معلولین بدون نیاز به خم کردن زانو ها و کمر و وارد کردن فشار به آنها

 

 

 

 

وسیله ای برای برداشتن و پوشیدن لباس مخصوص سالمندان و معلولین

 

 

 

 

 

گیره دسته بلند مخصوص سالمندان و افراد دارای معلولیت جهت برداشتن و پوشیدن لباس

 

 

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر