فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

هر آنچه در مورد دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر باید بدانید

دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر یک دستگاه توانبخشی مخصوص آقایان می باشد که بر پایه علم پزشکی ساخته شده است و در صورت تجویز پزشک مورد استفاده مردانی قرار می گیرد که از اندازه سایز آلت خود رضایت ندارند . با مداومت در استفاده از این دستگاه می توان بعد از گذشت مدت زمانی تغییر سایز در طول و در قطر آلت را احساس کرد . برای آشنایی بیشتر شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنم .

مراقبت های پس از عمل جراحی پروتز باسن

یکی از عمل های زیبایی که در میان بانوان رواج یافته و از هواداران زیادی بر خوردار می باشد عمل جراحی پروتز باسن می باشد که برای بزرگ شدن و یا فرم دادن به باسن انجام می شود . جراحی پروتز باسن نیاز به مراقبت های بسیاری دارد که شخصی که تحت عمل جراحی قرار گرفته باید به آنها عمل کند تا سریع تر بهبود یافته و بتواند روند طبیعی زندگی خود را از سر گیرد . داشتن یک باسن جذاب برای اکثر بانوان امری مطلوب محسوب می شود .

مناسب سازی فضای شهری برای معلولان

مفهوم معلولیت نتیجه ای است که از تعامل بین افراد دارای ناتوانی جسمی با موانع اجتماعی محیطی ناشی می شود و آنان را از مشارکت موثر و کامل با دیگران باز می دارد. از این رو تبعیض در مورد هر انسان بر اساس معلولیت تضییع ارزش و کرامت ذاتی اوست .

مشکلات گوارشی در افراد مبتلا به ام اس

مشکلات روده ای به طور شایعی توسط بیماران مبتلا به ام اس تجربه می شود . تخمین های زده شده در رابطه با تعداد افراد گرفتار این مشکل متفاوت است . در حالی که اعتقاد بر این است که حدود نصف بیماران این مشکلات را در مراحلی تجربه می کنند .

درمان انزال زودرس در آقایان بدون استفاده از دارو

زود انزالی در آقایان یکی از مشکلات رایج در میان مردان جامعه ما می باشد . مشکلات اقتصادی ، تغذیه نامناسب ، استرس و اضطراب از جمله مهم ترین عوامل به وجود آورنده این عارضه در میان مردان می باشد . زود انزالی خود یک مشکل است که می تواند مشکلات بزرگ تری را به دنبال خود بیاورد . زود انزالی و عدم رضایت شریک جنسی تا آنجا پیش می رود که منجر به فروپاشی کانون گرم خانه می شود . خیانت به همسر گزینه دیگری می باشد که در پی این بیماری گریبان گیر خانواده ها خواهد شد . از طرف دیگر مردانی که با این مشکل رو به رو هس

میزان طبیعی فعالیت جنسی در سالمندان

فعالیت جنسی یک نیاز مبرم برای بشر است که سن و سال نمی شناسد ولی میزان تقاضای آن در هر سنی متفاوت است .

تعریف و تغییرات توانایی جنسی در چارچوب سن

اشخاص فعال از بعد فیزیکی و روحی که به طور مرتب فعالیت جنسی داشته اند ، می توانند توانایی جنسی خود را تا بعد از سن 80 سالگی حفظ کنند

بررسی عملکرد جنسی سالمندان از جنبه فیزیولوژی

تفاوت عملکرد جنسی افراد در میانسالی و سالمندی

عوامل موثر بر کاهش میل جنسی و ناتوانی جنسی در سالمندان

وسایل کمک توانبخشی ADL

وسایل کمک توانبخشی ADL

این وسایل یا وسایل کمک توانبخشی در حقیقت وسایل و تجهیزات طراحی شده ای هستند تا افراد دارای معلولیت بتوانند در امور روزمره ی زندگی به طور مستقل از آن استفاده کنند . و با توجه به نوع معلولیت و نقصان در توانایی در انجام زندگی روزمره طراحی گردیده تا توسط آن افراد دارای معلولیت و کم توان بتوانند با استفاده از آن وسیله نسبت به کار دلخواه خود حتی الامکان بدون کمک دیگران اقدام نماید. توانبخشی معلولان و سالمندان به وسیع ترین درک و احساس و روشی که دامنه پهناوری از خدمات طرح ریزی شده برای بازتوانی افراد دارای معلولیت را در بر می گیرد اطلاق می شود . و سعی بر آن دارد تا افراد کم توان و ناتوان را تا حد امکان به سر حد توانایی و بهره گیری از محیط زندگی و اجتماعی متعارف خود برساند .

به طور کلی وسایل کمکی توابخشی ADL می تواند کمبود توان در انجام فعالیت های روزانه افراد دارای نعلولیت و سالمندان را جبران نماید . متاسفانه در کشور ما کمتر به تسهیلات و وسایل کمکی برای زندگی افراد دارای معلولیت و سالمندان توجه گردیده است . لذا در شرایط کنونی که مسئله رفاه و بیمه سلامت در کشور مطرح شده و رشد افزایش سالمندان به طور چشمگیری رو به افزایش است ؛ توجه خاص به این تجهیزات و وسایل کمکی برای زندگی آسان تر و ایمن تر سالمندان و معلولین ، امری ضروری و لازم الاجرا به نظر می رسد . لذا ما در تیم همیار پزشکی مدیکال بازار با توجه به اهمیت موضوع و ارزشی که برای سالمندان و معلولین گرامی قائل می باشیم بر آن شدیم تا با معرفی وسایل کمک توانبخشی و در دسترس قرار دادن این وسایل برای این عزیزان و خانواده های گرامیشان گامی کوچک ولی ارزشمند در این راستا بر داریم .

وسایل کمکی توانبخشی سالمندان و معلولین در فرایند توانبخشی نقشی بی بدیل و تاثیر گذار دارد . لوازم  ADL از موثر ترین و برجسته ترین عوامل در بازتوانی افراد دارای معلولین به شمار می آیند . به گونه ای که در تمام بازتوانی در ارتباط و تعامل با اعضای تیم توانبخشی می باشد . امروزه به منظور کمک به افراد دارای معلولیت و کم توان و سالمندان ، برای زندگی روزمره بیش از هزاران محصول طراحی و تولید شده است . تنوع و کثرت محصولات  ADL سبب شده که ارائه راهنمایی جامع و کاملی برای آنها در این خصوص میسر نمی باشد . اما خوشبختانه علاوه بر کاتالوگ های مخصولات و سایت های مختلف که توسط تولیدکنندگان محصولات توانبخشی معلولین و سالمندان ارائه می گردد در کنار سایت همیار پزشکی مدیکال بازار می توان اطلاعات زیادی را از طریق منابع مختلف کسب نمود . از طرف دیگر گروهی از افراد دارای معلولیت نیاز های وبژه ای دارند ، تا بتوانند زندگی با کیفیت تری داشته باشند و با راحتی و ایمنی بیشتر زندگی نمایند . لذا بر آورد و امین این نیازها  ، طراحان ، تولیدکنندگان و متخصصین امر را بر آن داشت تا در جهت تامین نیاز به لوازم ، وسایل و تجهیزات کمک توانبخشی سالمندان و معلولین گامی موثر و اقدامی عاجل به عمل آورند . هر چند علیرغم تمامی این تلاش ها متاسفانه چون کثرت و عدم تشابه توانمندی افراد دارای معلولیت و بهره گیری از وسایل و تجهیزات هماهنگ ، همگن و مشابه نبوده ، لذا نیاز به طراحی و ابداع لوازم و وسایل جدید همراه با تکنولوژی روز را طلب می نماید .

از طرف دیگر عملکرد سازمان بهزیستی طی سال های اخیر ناظر بر رویکرد توانموند سازی معلولان و سالمندان بوده و بسیاری از برنامه های آن بر موضوعاتی تمرکز یافته است که اهداف توانمند سازی را گروه های مختلف دارای معلولیت محقق می سازد . متناسب ساری محیط زندگی و فراگیر سازی شرایط رشد و شکوفایی ظرفیت های افراد معلول نیز از مهمترین اقداماتی است که به توانمدی ، استقلال و مشارکت فعال آنها در عرصه های اجتماعی می انجامد . البته رفع موانع و متناسب ساختن شرایط محیطی برای معلولان و سالمندان در سطحی وسیع مستلزم توجه هر چه بیشتر به نیاز های آنها در طراحی و مناسب سازی محیط های شهری و روستایی برای معلولین و سالمندان است . لیکن بخش مهمی از این فرایند با استفاده بهینه از وسائل کمک توانبخشی معلولین و تجهیزات انطباقی امکان پذیر خواهد بود .

استفاده از وسایل کمکی توانبخشی ، فرد معلول را قادر می سازد تا با توجه به نیاز ها ، محدودیت ها و قابلیت های خود ، در انجام فعالیت های روزمره به استقلال نسبی دست یابد و همگام با سایر افراد جامعه در حوزه های اجتماعی مختلف با کمترین محدودیت تشریک مساعی نماید . معرفی وسائل کمکی مورد نیاز معلولان و سالمندان در سایت مدیکال بازار تلاشی نوآورانه ای است از طرف متخصصان مجرب در حوزه توانمند سازی سالمندان و معلولین و مناسب سازی محیط زندگی این عزیزان که در سرعت بخشیدن به برنامه های توانمند سازی کمک موثری خواهد نمود . چرا که از سویی به عنوان یک ابزار مهم در برنامه های توانبخشی مبتنی بر جامعه ، به آگاه سازی هر چه بیشتر افراد معلول و خانواده های آنان می انجامد و از سوی دیگر به عنوان یک راهنما ، تصویری واقعی از امکانات مورد نیاز گروه های معلول ارائه می دهد . بدیهی است اهتمام مسئولان امر در حمایت از تولیدگان داخلی جهت تولید ارزان قیمت تجهیزات توانبخشی کمکی سالمندان و معلولین و آموزش صحیح افراد معلول و خانواده های آنان در بهره گیری مطلوب از این امکانات ، دستیابی به کیفیت زندگی بهتر و حضور موثر تر در جامعه رو به پیشرفت را برای افراد دارای معلولیت رقم خواهد زد .


نظرات کاربران
ارسال نظر