فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

مناسب سازی سرویس بهداشتی و توالت منزل برای سالمندان

سرویس بهداشتی منازل یک از مهمترین بخش های خانه می باشدکه به دلیل استفاده از مواد سخت و برنده مانند آینه ، شیر الات و کاشی و سرامیک در آن ، از اهمیت ویژه ای در بحث ایمن سازی منازل جهت استفاده سالمندان ، بیماران و معلولین برخوردار می باشد. افتادن و سر خوردن سالمند در سرویس بهداشتی به دلیل وجود این مواد ، باعث اسیب های جدی به سالمندان خواهد شد . در این مقاله به نحوه ایمن سازی و وسایل مرد نیاز جهت مناسب سازی محیط سرویس بهداشتی و توالت منازل پرداخته می شود.

استفاده از دستگیره های کمکی سالمند برای حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط

با استفاده از دستگیره های کمکی سالمند در توالت ، شخص معلول ، بیمار و یا سالمند می تواند با کمک آنها ، به آسانی و با حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط و افتادن بر روی توالت فرنگی و یا صندلی توالت فرنگی بنشیند و پس از اتمام کار از روی توالت فرنگی بلند شود . دستگیره های کمکی سالمند معمولا به دیوار کنار توالت نصب می شوند

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

سوالات رایج آقایان در مورد پروتز الت کلوپلاست

فن آوری های نوین در حوزه سالمندان

با افزایش جمعیت سالمندان در جوامع و مواجه با پدیده سالمندی جامعه ، کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند تا با به کارگیری فن آوری های نوین در حوزه سالمندان شرایط لازم در راستای افزایش استقلال سالمندان و فعال کردن آنها در اجتماع را به وجود آورند.

به چه دلایلی می بایست از سالمند در منزل نگهداری کنیم ؟

هزینه های بالای نگهداری سالمندان در بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان و نقش مخرب روحی که این مراکز در سلامت روحی و روانی شخص سالمند ایفا می کنند بسیاری از خانواده ها را به این نتیجه رسانده که از سالمند خانواده خود در محیط منزل پذیرایی کنند.

چگونه سالمندان بیمار را از رختخواب بیرون آوریم ؟

نگهداری سالمندان در محیط خانه نیازمند آموزش صحیح مراقبت از سالمند درمنزل توسط شخصی که وظیفه نگهداری از سالمند بیمار را بر عهده گرفته است ؛ می باشد . شما با آموزش صحیح این فنون در کنار استفاده از وسایل کمکی و توانبخشی در حوزه نگهداری سالمندان در منزل خواهید توانست محیطی ایمن برای سالمندان و مراقب در محیط خانه فراهم آورید و از فشار ها و آسیب های جسمی و روانی که سلامت شما به عنوان مراقب و همچنین شخص سالمند را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که نگهداری سالمندان در مراک

نقش فعالیت های مذهبی در دستیابی افراد به سالمندی سالم

با بالارفتن سطح سلامت جامعه و به طبع آن طول عمر بیشتر افراد ، بافت جمعیتی جوامع با افزایش سن رو به رو شده است . با افزایش جمعیت سالمندان ،یکی از مهمترین اهداف در این جوامع، فراهم کردن شرایطی می باشد تا افراد آن جامعه ، به هنگام رسیدن به سن سالمندی از سلامتی لازم برخوردار بوده و در اصطلاح سالمندی فعال ، موفق ، پویا و سالم باشند.

استفاده از تکنولوژی در جهت بهبود کیفیت زندگی سالمندان

استفاده از تکنولوژی در نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل و کنترل و ارزیابی سطح سلامتی آنها می تواند نقش به سزایی ایفا کند . تا بتوان از این افراد در داخل منزل و بدون نیاز به مراکز درمانی و مراقبتی ، نگهداری به عمل آورد . تکنولوژی های روز دنیا بالاخص اینترنت اشیائ می تواند در این زمینه بسیار حائز اهمیت باشد .

مناسب سازی محیط خانه جهت زندگانی ایمن سالمند تنها

بعضی از سالمندان مایلند که مستقل و بدون وابستگی به دیگران زندگی کنند. این تصمیم ، فرد سالمند و مراقب را دچار چالش های جدیدی می نماید . عواملی مانند تغییرات جسمانی ، روحی ، ایمنی محیط زیست ، مسائل پزشکی ، مسلئل اقتصادی و سایر معضلات می توانند این تصمیم زندگی تنها سالمند را تحت تاثیر قرار دهند. این فاکتورها توانایی فرد سالمند را تحت الشعاع قرار می دهد و اطرافیان را دچار سردرگمی می کند وو سوال مهمی را به وجود می آورد که آیا این فرد قادر است به تنهایی با فاکتورهای ذکر شده مقابله کند ؟ از آنجا که تصم

پیشگیری از افتادن سالمندان در منزل

برای پیشگیری از افتادن شخص که می تواند سبب آسیب های غیر قابل جبرانی مانند شکستن لگن خاصره و یا استخوان های دیگر شود، فرد مراقب می بایستی از هر وسیله استفاده کند.ترس از افتادن باعث کاهش تحرک و یا حتی بی تحرکی در فرد می شود. عدم تحرک خود می تواند خطر افتادن را افزایش دهد و هم چنین منجر به مسائل جدی سلامتی ، مانند ترومبوز سیاهرگ های عمقی ( تشکیل لخته خون مخصوصا در پاها ) کاهش عملکرد کلیه ها ، کاهش متابولیسم و بالاخره کاهش کیفیت حیات شود.

نقل و انتقال سالمندان فاقد حرکت

جهت حرکت دادن فرد از بستر و جا به جا کردن او ، مراقب احتیاج به آموزش و قدرت بدنی دارد. بدون آموزش فرد مراقب به اسانی در معرض اسیب عضلات و استخوان کمر قرار دارد. جهت حرکت کردن فرد از بستر و قرار دادن وی بر روی ویلچر ، مراقب به اموزش توسط پرستار حرفه ای نیاز دارد.

استفاده از موبایل در دوران باداری و نقش محافظتی شکم بند های ضد امواج در مراقبت از جنین

استفاده از موبایل در دوران باداری و نقش محافظتی شکم بند های ضد امواج در مراقبت از جنین

برخی از تحقیقات نشان می دهد استفاده از تلفن همراه در دوران بارداری تاثیرات مخربی بر جنین می گذارد و باعث ایجاد اختلال در دوران بعد از تولد آنان می شود. طبق این تحقیقات مادرانی که در دوران بارداری با تلفن همراه صحبت می کنند بیشتر از مادران دیگر ، فرزندانشان مشکلات رفتاری خواهند داشت زیرا اشعه و امواج موبایل باعث تغییراتی در ساختار مغز جنین می شود. توصیه می شوند بانوان باردار روزانه بیش از 8 ساعت در معرض امواج الکترومغناتیس که در رایانه و تلفن همذاه و همچنین مایکروفر وجود دارد ، قرار نگیرند چون ممکن است بر رشد جنین تاثیرات منفی بگذارد . بهتر است مادران باردار مکالمه با گوشی تلفن همراه را کاهش دهند . خانم های باردار مانند کودکان همواره در معرض خطر قرار دارند و باید تا حدامکان زمان استفاده از تلفن همراه را کوتاه کنند . به طوری که تنها ساعتی از روز از تلفن همراه استفاده کنند. 

 

گوشی های تلفن همراه امواج حاوی انرژی ساطع می کنند و نباید به عنوان وسیله ای بی خطر به آن نگاه کرد که هر کس هر اندازه که تمایل دارد بتواند از آن استفاده کند بلکه باید کاربرد آن کنترل شده و محدود باشد. مادران باردار در استفاده از تلفن همراه باید سه اصل فاصله ، زمان و حفاظ را رعایت کنند . توصیه می شود 2 تا 3 سانتی متر از موبایل فاصله داشته باشید و از هند فری استفاده کنید. استفاده از موبایل احتمال زایمان زود رس را بالا می برد . به مادران توصیه می کنیم تلفن همراه را کنار شکم خود قرار ندهند و در هنگام خواب نیز آن را بالای سرشان قرار ندهند. 

 

شکم بندهای بارداری ضد امواج ساخته شده از الیاف نانو نقره 

 

گن ها و شکم بند های مخصوص بارداری وجود دارد که محافظ کننده جنین و مادر در برابر اشعه و فرکانس های خطر ناک محیط داخا و خارج منزل می باشد . جنس این شکم بندهای بارداری ضد امواج مضره از الیاف نقره می باشد که از شخص در برابر اثرات مخرب موبایل ، ماهواره ها ، پارازیت های ماهواره ای پو مایکروفر محافظت می کند . اثرات استفاده از تلفن همراه و وسایل دیگر بسیار مهم است زیرا برای سلامت بسیار خطرناک است .ما برای حفظ سلامتی جنین شما و بالا تر رفتن ایمنی سیستم دفاعی مادران باردار در برابر امواج و اشعه های خطرناک در محیط پیرامون زندگی استفاده از شکم بندهای ضد امواج تنکو را پیشنهاد می کنیم . 


نظرات کاربران
ارسال نظر