فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

هر آنچه در مورد دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر باید بدانید

دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر یک دستگاه توانبخشی مخصوص آقایان می باشد که بر پایه علم پزشکی ساخته شده است و در صورت تجویز پزشک مورد استفاده مردانی قرار می گیرد که از اندازه سایز آلت خود رضایت ندارند . با مداومت در استفاده از این دستگاه می توان بعد از گذشت مدت زمانی تغییر سایز در طول و در قطر آلت را احساس کرد . برای آشنایی بیشتر شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنم .

مراقبت های پس از عمل جراحی پروتز باسن

یکی از عمل های زیبایی که در میان بانوان رواج یافته و از هواداران زیادی بر خوردار می باشد عمل جراحی پروتز باسن می باشد که برای بزرگ شدن و یا فرم دادن به باسن انجام می شود . جراحی پروتز باسن نیاز به مراقبت های بسیاری دارد که شخصی که تحت عمل جراحی قرار گرفته باید به آنها عمل کند تا سریع تر بهبود یافته و بتواند روند طبیعی زندگی خود را از سر گیرد . داشتن یک باسن جذاب برای اکثر بانوان امری مطلوب محسوب می شود .

مناسب سازی فضای شهری برای معلولان

مفهوم معلولیت نتیجه ای است که از تعامل بین افراد دارای ناتوانی جسمی با موانع اجتماعی محیطی ناشی می شود و آنان را از مشارکت موثر و کامل با دیگران باز می دارد. از این رو تبعیض در مورد هر انسان بر اساس معلولیت تضییع ارزش و کرامت ذاتی اوست .

مشکلات گوارشی در افراد مبتلا به ام اس

مشکلات روده ای به طور شایعی توسط بیماران مبتلا به ام اس تجربه می شود . تخمین های زده شده در رابطه با تعداد افراد گرفتار این مشکل متفاوت است . در حالی که اعتقاد بر این است که حدود نصف بیماران این مشکلات را در مراحلی تجربه می کنند .

درمان انزال زودرس در آقایان بدون استفاده از دارو

زود انزالی در آقایان یکی از مشکلات رایج در میان مردان جامعه ما می باشد . مشکلات اقتصادی ، تغذیه نامناسب ، استرس و اضطراب از جمله مهم ترین عوامل به وجود آورنده این عارضه در میان مردان می باشد . زود انزالی خود یک مشکل است که می تواند مشکلات بزرگ تری را به دنبال خود بیاورد . زود انزالی و عدم رضایت شریک جنسی تا آنجا پیش می رود که منجر به فروپاشی کانون گرم خانه می شود . خیانت به همسر گزینه دیگری می باشد که در پی این بیماری گریبان گیر خانواده ها خواهد شد . از طرف دیگر مردانی که با این مشکل رو به رو هس

میزان طبیعی فعالیت جنسی در سالمندان

فعالیت جنسی یک نیاز مبرم برای بشر است که سن و سال نمی شناسد ولی میزان تقاضای آن در هر سنی متفاوت است .

تعریف و تغییرات توانایی جنسی در چارچوب سن

اشخاص فعال از بعد فیزیکی و روحی که به طور مرتب فعالیت جنسی داشته اند ، می توانند توانایی جنسی خود را تا بعد از سن 80 سالگی حفظ کنند

بررسی عملکرد جنسی سالمندان از جنبه فیزیولوژی

تفاوت عملکرد جنسی افراد در میانسالی و سالمندی

عوامل موثر بر کاهش میل جنسی و ناتوانی جنسی در سالمندان

آموزش روش سوند گذاری متناوب برای زنان جهت دفع ادرار

آموزش روش سوند گذاری متناوب برای زنان جهت دفع ادرار

با وجود اینکه برخی از افراد اعم از سالمندان و معلولان مبتلا به ضایعه نخاعی به سمت استفاده از سوند متناوب و ادرار کردن رفلکسی می روند ، برخی دیگر ممکن است این پیشرفت را نداشته باشند و بنابراین از سوند فولی برای کنترل مثانه استفاده کنند . اگر ادرار کردن به طور خود به خود رخ ندهد یا حجم ادرار باقی مانده در مثانه زیاد باشد و یا هر دوی این مسائل وجود داشته باشد ، از سوند فولی برای تخلیه ادرار استفاده می شود . برخی افراد ، حتی با مصرف دارو هم قادر به کنترل نشت ادرار در فواصل بین سوند گذاری نیستند . عوارض پزشکی که نوشیدن حجم بالایی از مایع را الزامی می کنند ، مانند عفونت های مکرر دستگاه ادراری ، سنگ های مثانه یا کلیه ، پنومونی یا سینه پهلو ، آسیب و شکنندگی پوست یا تب بالا از سایر علل نیاز به استفاده از سوند فولی هستند . بعضی از اوقات ، در افراد با دیس رفلکسی خودکار کنترل نشده ممکن است سوند فولی لازم باشد .

 

در بیمارستان ، برای جای گذاری سوند و نگه داشتن سوند فولی در مثانه و وصل آن به کیسه ادرار از روش های استریل استفاده می شود تا سیستمی بسته شکل بگیرد . این کار از ابتلای فرد از عفونت های بیمارستانی پیشگیری می کند . فرد باید وقتی که از بیمارستان ترخیص می شود و به خانه می رود ف این روش ها را برای پیشگیری از عفونت یاد بگیرد . از دیگر دلایل استفاده از سوند فولی در دفع ادرار ، عدم توانایی فرد در سوند گذاری برای خودش یا در دسترس نبودن افرادی است که این کار را برای وی انجام دهند . اگر فرد سالمند و یا معلول در این موارد دچار مشکل باشد ، بر استقلال وی در احتماع تاثیر منفی می گذارد و بنابر این ، بهترین برای به حداکثر رساندن استقلال وی ، استفاده از سوند فولی است . استفاده طولانی مئت از سوند فولی ، ممکن است برخی مشکلات بالقوه را ایجاد کند . سوند های فولی احتمال ایجاد عفونت های مجرای ادراری و سنگ های دستگاه ادراری را افزایش می دهند و ممکن است شانس ابتلا به سرطان مثانه را نیز افزایش دهند .

 

روش سوند گذاری متناوب درزنان جهت تخلیه ادرار در زمان های معین

 

تجهیزاتی که برای تخلیه ادرار از مثانه در زمان های معیین لازم است

 

 • یک سینی استریل و بسته بندی شده سونداز یا یک سینی صاف سونداژ . سینی سونداز باید شامل موارد زیر باشد : یک سوند لاستیکی یا پلاستیکی تمیز ، گلوله های پنبه یا سوآپ ، ماده ضدعفونی کننده برای پاک کردن و دستکش های استریل ، ماده لیز و لغزنده کننده لوبریکانت محلول در آب اگر قبلا سوند به این ماده آغشته نشده باشد .
 • وسایلی که با آن دست ها شسته شود مانند لیف حمام ، حوله بچه و غیره
 • وسیله جمع کننده خارجی ، اگر شخص از آن استفاده می کند .

 

دستورالعمل روش گذاشتن سوند فولی در زنان

 

 • دست خود را بشویید.
 • با باز کردن و دور کردن پاها از هم به خود وضعیت مناسب جهت سوند گذاری بدهید .
 • اسپاسم باعث از دست دادن وضعیت مناسب جهت سوند گذاری می شود . وضعیت نشسته با زاویه 45 تا 60 درجه با زانوهای باز خم شده به فرد کمک خواهد کرد در وضعیتی که دارد باقی بماند .
 • آینه را طوری قرار دهید که بتوانید دهانه مجرای ادرار خود را ببینید. از چندین توع آینه می توانید استفاده کنید : آینه گرد بزرگ آرایشی ، آینه ای که به ران بسته شده یا یک آینه که به پایه مخصوص متصل است و بین ران ها قرار می گیرد . در نهایت ، شاید نیاز به استفاده از آینه در هنگام سوند گذاری نداشته باشید .
 • سینی سونداژ را باز کنید .
 • پارچه استریل را باز کنید و لبه های ان را بگیرید و آن را بین دو ران و زیر باسن خود قرار دهید.
 • دستکش های استریل را بپوشید و دست های خود را بعد از پوشیدن دستکش ها به وسایل غیر استریل نزنید .
 • دومین پارچه را بردارید که در آن یک سوراخ وجود دارد و آن را بر روی آلت تناسلی قرار دهید . این پارچه باید نواحی زیر شکم و بین دو ران پا را بپوشاند .
 • سوند فولی را به ماده لیز کننده آغشته کنید و در سینی استریل بگذارید . برای سوند هایی که در داخل بسته کامل سونداژ قرار ندارند ،  5 تا 7/5 سانتی متر از سر سوند به سمت پائین به ماده لیز کننده آغشته کنید .
 • گلوله های پنبه ای را به محلول بتادین آغشته کنید . این عمل از ایجاد عفونت جلوگیری می کند . تمامی محتویات داخل بسته را بر روی گلوله های پنبه ای بریزید .
 • از دست غیر استریل برای جدا نگه داشتن لبه های ناحیه فرج استفاده کنید و ناحیه فرج را باز کنید .
 • اگر بیمار راست دست می باشد ناحیه فرج خود رابا دست چپ نگه دارد و اگر چپ دست می باشد ، فرج  خود را با دست راست نگه دارد .
 • با استفاده از گلوله های پنبه ای که با پنس نگه داشته شده اند یا سواب آماده شده سر الت را تمیز کنید . این کار را از نوک الت به سمت پائین انجام دهید و در هر بار حرکت از یک گلوله پنبه ای استفاده کنید . این عمل را حداقل سه بار تکرار کنید . یعنی سه بار با سه گلوله پنبه ای از نوک الت به سمت پائین را تمیز کنید .
 • بعد از کشیدن پنبه از بالا به پائین بر روی فرج ، آن را بر خلاف جهت حرکت قبلی و به سمت بالا نکشید و آن را بر روی لفاف بیرونی بیاندازید و از بسته بردارید .
 • وقتی دست بیمار برای یکبارناحیه فرج را نگه می دارد ، آن دست ، کثیف تلقی می شود ، بیمار باید از لمس محتویات استریل سینی سونداژ و نوک الت که تمیز شده توسط دست آلوده خودداری کند .
 • با دست های دستکش پوشیده ، سوند استریل آغشته به ماده لغزنده کننده را بر دارید و آن را به آرامی در دهانه پیش آبراه داخل کنید و حدود 5 تا 7/5 سانتیمتر به داخل فرو برید .  ادرار بیمار باید شروع به جریان یافتن نماید . حالا سوند را 2/5  سانتی متر دیگر به داخل فرو ببرید .
 • در بعضی از مواقع ممکن است با عمل سوند گذاری دچار انقباض عضلات و یا اسپاسم شوید . برای چند لحظه صبر کنید و سپس دوباره ادامه دهید . اگر دوباره در برابر ورود سوند مقاومت مشاهده کردید به سوند فولی فشار وارد نکنید . در این صورت به پرستار و یا پزشک اطلاع دهید . اجازه دهید ادرار از مثانه تخلیه شود .
 • سوند را با کشیدن آن به آرامی به سمت عقب خارج کنید . ادرار را اندازگیری کنید .
 • وسیله جمع کننده خارجی را اگر امکان دارد دوباره به کار ببرید .
 • دست ها رابشوئید . ممکن است ملاحظات خاصی برای سوند گذاری در خانه وجود داشته باشد . لطفا مطمئن شوید چگونه مراحل خارج ساختن یا گذاشتن سوند فولی را برای مردان آموخته و فهمیده اید . پرستار به بیمار کمک خواهد که برنامه ای برای این کار داشته باشد .

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر