فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

هر آنچه در مورد دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر باید بدانید

دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر یک دستگاه توانبخشی مخصوص آقایان می باشد که بر پایه علم پزشکی ساخته شده است و در صورت تجویز پزشک مورد استفاده مردانی قرار می گیرد که از اندازه سایز آلت خود رضایت ندارند . با مداومت در استفاده از این دستگاه می توان بعد از گذشت مدت زمانی تغییر سایز در طول و در قطر آلت را احساس کرد . برای آشنایی بیشتر شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنم .

مراقبت های پس از عمل جراحی پروتز باسن

یکی از عمل های زیبایی که در میان بانوان رواج یافته و از هواداران زیادی بر خوردار می باشد عمل جراحی پروتز باسن می باشد که برای بزرگ شدن و یا فرم دادن به باسن انجام می شود . جراحی پروتز باسن نیاز به مراقبت های بسیاری دارد که شخصی که تحت عمل جراحی قرار گرفته باید به آنها عمل کند تا سریع تر بهبود یافته و بتواند روند طبیعی زندگی خود را از سر گیرد . داشتن یک باسن جذاب برای اکثر بانوان امری مطلوب محسوب می شود .

مناسب سازی فضای شهری برای معلولان

مفهوم معلولیت نتیجه ای است که از تعامل بین افراد دارای ناتوانی جسمی با موانع اجتماعی محیطی ناشی می شود و آنان را از مشارکت موثر و کامل با دیگران باز می دارد. از این رو تبعیض در مورد هر انسان بر اساس معلولیت تضییع ارزش و کرامت ذاتی اوست .

مشکلات گوارشی در افراد مبتلا به ام اس

مشکلات روده ای به طور شایعی توسط بیماران مبتلا به ام اس تجربه می شود . تخمین های زده شده در رابطه با تعداد افراد گرفتار این مشکل متفاوت است . در حالی که اعتقاد بر این است که حدود نصف بیماران این مشکلات را در مراحلی تجربه می کنند .

درمان انزال زودرس در آقایان بدون استفاده از دارو

زود انزالی در آقایان یکی از مشکلات رایج در میان مردان جامعه ما می باشد . مشکلات اقتصادی ، تغذیه نامناسب ، استرس و اضطراب از جمله مهم ترین عوامل به وجود آورنده این عارضه در میان مردان می باشد . زود انزالی خود یک مشکل است که می تواند مشکلات بزرگ تری را به دنبال خود بیاورد . زود انزالی و عدم رضایت شریک جنسی تا آنجا پیش می رود که منجر به فروپاشی کانون گرم خانه می شود . خیانت به همسر گزینه دیگری می باشد که در پی این بیماری گریبان گیر خانواده ها خواهد شد . از طرف دیگر مردانی که با این مشکل رو به رو هس

میزان طبیعی فعالیت جنسی در سالمندان

فعالیت جنسی یک نیاز مبرم برای بشر است که سن و سال نمی شناسد ولی میزان تقاضای آن در هر سنی متفاوت است .

تعریف و تغییرات توانایی جنسی در چارچوب سن

اشخاص فعال از بعد فیزیکی و روحی که به طور مرتب فعالیت جنسی داشته اند ، می توانند توانایی جنسی خود را تا بعد از سن 80 سالگی حفظ کنند

بررسی عملکرد جنسی سالمندان از جنبه فیزیولوژی

تفاوت عملکرد جنسی افراد در میانسالی و سالمندی

عوامل موثر بر کاهش میل جنسی و ناتوانی جنسی در سالمندان

تغییرات ایجاد شده در عملکرد پوست پس از آسیب نخاعی

تغییرات ایجاد شده در عملکرد پوست پس از آسیب نخاعی

تغییرات ایجاد شده در عملکرد پوست پس از آسیب نخاعی

 

بعد از اسیب نخاع ، پوست توانایی اش برای حفاظت بدن در برابر عوامل مضر را از دست می دهد . اعصاب پوستی که پایین تر از سطح اسیب نخاع قرار دارند ، به علت آسیب وارده به نخاع قادر به فرستادن اطلاعات صحیح به مغز نیستند . در نتیجه فرد معلول اسیب نخاعی نمی تواند تفاوت بین گرما و سرما را تشخیص دهد . وی نمی تواند محل سنجاق زدن و تحریکات جزئی را حس کند و متوجه حرکت پاهایش توسط فرد دیگر شود . به عبارت دیگر جا به جا شدن پاهایش را احساس نمی کند . فرد معلول ضایعه نخاعی در صورتی که به اندامش نگاه نکند ، نمی تواند بگوید پاها ، بازوان و یا انگشتانش در کجا قرار دارند . زخم های فشاری یا زخم بستر عارضه ای است که ممکن است متعاقب آسیب نخاعی رخ دهد . این نوع زخم بستر ، آسیب بافتی است که در اثر فشار ایجاد می شود .  محل زخم فشاری معمولا روی یک برجستگی استخوانی قرار دارد. در این مقاله اطلاعاتی در مورد چگونگی مراقبت از پوست ، پیشگیری از زخم های فشاری و نحوه مراقبت از زخم بستر ، درصورت ایجاد ، بدست خواهید آورد . روش مراقبت در برابر عوامل زیان آور محیط و چگونگی بررسی پوست به طور منظم جهت پی بردن به مشکلات بالقوه را فراخواهید گرفت .

 

سالم نگه داشتن پوست در افراد معلول ضایعه نخاعی

 

بعد از اسیب نخاعی ، پوست به مراقبت روزانه و توجه زیاد نیاز دارد . باید ساعاتی در روز به پاکیزه نمودن پوست ، بررسی ان از لحاظ بروز مشکلات احتمالی و حرکت دادن به بدن برای رساندن مقدار مناسبی خون به پوست اختصاص یابد و در ضمن باید به طور صحیح غذا خورده و مایعات آشامیده شوند تا پوست سالم بماند .

 

 • فرد معلول دارای ضایعه نخاعی هر روز با صابون ملایم و آب گرم ، حمام شود . توجه ویژه ای به ناحیه تناسلی وجود داشته باشد . ناحیه زیر مهره خاجی که همان بخش پائینی کمر می باشد تمییز و خشک گردد . در صورت نیاز برای حمام فرد دارای ضایعه نخاعی می توان از صندلی حمام چرخدار و یا صندلی های دیواری و یا پایه دار حمامی استفاده کرد . استفاده از دستگیره های ایمنی حمامی در حفظ تعادل فرد دارای ضایعه نخاعی کمک شایانی خواهد کرد .
 • پوست از عرق ، ادرار و مواد دفعی پاک شود . این کار از تحریک پوست و ایجاد راش و زخم فشاری بستر جلوگیری می کند .
 • در صورت دفع غیر ارادی ادرار یا مدفوع ، فورا پوست محل دفع ، شسته و خشک شود .
 • از پاک کردن پوست با مواد پاک کننده قوی که چربی های ان را از بین می برد به ویژه هر ماده دارای الکل اجتناب شود . الکل باعث خشکی پوست و ایجاد ترک در آن و در نتیجه به وجود آمدن محلی برای ورود باکتری ها می شود .
 • چین و چروک های ملحفه های بستر باید صاف شود و ملحفه ها باید خشک و تمیز گردد.
 • کرم ها و لوسیون ها ممکن است برای پوست فد دارای ضایعه نخاعی مفید باشند یا نباشند . قبل از استفاده از آنها باید با پزشک یا پرستار مشورت شود.

 

چرخیدن در بستر و نحوه قرار گیری در آن توسط افراد معلول دارای آسیب نخاعی

 

 • وقتی فرد در بستر دراز کشیده است ، باید حداقل هر دو ساعت یک بار خود را جا به جا کند ، به ویژه وقتی که روی تشک مواج مخصوص زخم بستر نخوابیده باشد . در صورتی که خودش به تنهایی قادر به جا به جا شدن نباشد ، از فرد دیگری برای چرخیدن از یک پهلو به پهلوی دیگر یا برای دمر به شکم یا به پشت خوابیدن کمک بگیرد . در صورتی که پوست فرد مقاومت کمتری داشته باشد و فواصل زمانی دو ساعته را نتواند تحمل کند ، نیاز است تا بیشتر جا به جا شود و در صورتی که قدرت تحمل پوست بیشتر باشد می توان فاصله زمانی بین جا به جا شدن ها را افزایش داد . برای دانستن فرا رسیدن زمان چرخش ، از یک ساعت شماطه دار استفاده می شود. در صورت نیاز به ماندن در بستر برای زمان طولانی تر ، لازم است یک برنامه چرخش منطم ، تنظیم و اجرا شود .
 • وقتی فرد در وضعیتی قرار می گیرد ، باید مطمئن شود بدنش در راستای صحیح است . برای مثال شانه ها ف استخوان های لگن و پاها در امتداد یک خط راست قرار دارند .
 • از بالش ، پتوی لوله شد ه یا وسایل حمایت کننده دیگر ، برای قرار گرفتن در وضعیت صحیح استفاده می شود . نباید ملحفه های بستر به دور فرد پیچیده شوند تا فرد بتواند آسانتر تغییر وضعیت دهد  .

 

معاینه پوست فرد بستری برای جلوگیری از ایجاد زخم فشاری بستر

 

 • پوست باید به طور روزانه از نظر قرمزی ، ترک خوردگی ، ساییدگی ، راش ، جوش یا هر گونه اختلال دیگری چک شود . به علاوه ، ناحیه تناسلی نیز از نظر وجود راش و جوش بررسی گردد . فرد معلول می تواند از یک آینه دسته بلند برای دیدن نواحی غیر قابل مشاهده مستقیم استفاده کند . اگر به وجود ناحیه ای قرمز رنگ پی برده شود ، باید ناحیه تا وقتی که قرمزی کاملا ناپدید شود ، زیر نظر گرفته شود .
 • بدن فرد معلول بستری در تخت باید آنقدر در بستر بالا رود که لیز نخورد . این کار به پیشگیری از آسیب های ناشی از اصطکاک بدن با ملحفه ها کمک و لایه محافظ پوست را از ساییدگی دور می کند .
 • باید از دراز کشیدن طولانی مدت در بستر خودداری کرد و هر روز از بستر خارج شد .
 • در صورت استفاده از هر گونه بریس یا قالب گچی ، پوست زیر آن بررسی شود و اگر خود فرد قادر به این کار نیست ، از کسی بخواهد که زیر آن را حداقل دو بار در روز از نظر هر گونه ضایعه ای بررسی کند . فرد باید مطمئن شود بریس به طور صحیح بسته شده و نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد .

 

چگونگی بررسی و معاینه پوست برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر

 

 • هر روز باید پوست بدن شخص بیمار ، از نظر هر کونه علائمی مانند قرمزی ، تغییر رنگ پوست ، کهیر و یا خراش بررسی شود . پی بردن به مشکلات در مراحل اولیه ، به پیشگیری از ایجاد زحم بستر کمک می کند .
 • حداقل دو بار در روز پوست بررسی شود . اغلب ، صبح و زمان خوابیدن در شب ، مناسب ترین زمان هستند . استفاده از اینه برای معاینه پوست ، به فرد کمک می کند کل نواحی پوست را ببیند . باید همه مناطق پوست بررسی شوند . ولی توجه ویژه به نواحی که به طور مستقیم روی برجستگی استخوانی هستند ، ضروری است . مثل قوزک هر دو پا ، آرنج ها و دنبالچه .
 • شکل موسوم به نواحی مستعد برای ابتلا شدن به زخم بستر را ببینید . نواحی مستعد نواحی هستند که احنمال بیشتری برای ابتلا به زخم های فشاری بستر دارند . تصاویر مناطقی را که ممکن است مشکلات در آن رخ دهند و وضعیت هایی که معمولا مسائل در آن شرایط روی می دهند را نشان می دهند .
 • اگر زخم فشاری بستر در حال بهبود و یا ناحیه ای دارای مشکل وجود دارد ، باید محل بیش از دو بار در روز بررسی شود .
 • اگر لکه ای قرمز رنگ ، پوست دارای آسیب و ترک ، ضایعه جوش مانند یا مشکلات دیگر مشاهده شوند ، چه باید کرد ؟ برای اطلاع از این موضوع به مقاله  انچه در مواقع مشاهده یک زخم فشاری بستر بالقوه انجام داد مراجعه شود .

 

تغذیه فرد بیمار بستری برای جلوگیری از ایجاد زخم فشاری

 

 • باید از مصرف رژیم غذایی متعادل شامل غذاهایی از هر چهر گروه غذایی اطمینان حاصل شود تا از تغذیه صحیح مطمئن شد . یک رژیم غذایی متعادل شامل : انواع گوشت ، لبنیات ، سبزیجات ، حبوبات ، غلات و میوه جات می باشد .
 • یک رژیم غذایی صحیح و مناسب باعث می شود بدن انرزی کافی داشته باشد و لایه ای از چربی زیر جلدی به صورت بالشتک و محافظ طبیعی روی برجستگی های استخوانی قرار گیرد . تغذیه ناکافی باعث می شود بافت بدن نتواند به آسانی وقتی که رژیم غذایی مناسب است ، بازسازی شود یا سالم بماند و یا با عفونت مبارزه کند.
 • بایستی در طول روز مقدار مایعی که برای حفظ وضعیت خوب پوست توصیه شده ، نوشیده شود .

 

قرار گرفتن در معرض نورآفتاب برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر

 

 • اگر فرد برای بیش از پانزده دقیقه در افتاب قرار بگیرد ، از ضد آفتاب استفاده نماید . از کلاهی با لبه پهن استفاده شود و از قرار گرفتن در معرض آفتاب در ساعات 10 صبح تا 3 بعدازظهر اجتناب گردد .

 

بررسی تجهیزات مورد استفاده فرد معلول ضایعه نخاعی برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر

 

 

تاثیرگرما و سرمای بیش از حد در ایجاد زخم بستر

 

 • بعد از آسیب نخاع ، بدن به گرما یا سرمای زیاد واکنش نشان نمی دهد . فر معلول با ضایعه نخاعی به علت تغییرات در گردش خون و فقدان حس پوستی ، نسبت به سرمازدگی در هوای سرد مستعد تر است . در ضمن وی به علت کاهش در توانایی تنظیم دما و تغییرات صورت گرفته در توان عرق کردن ، برای گرما زدگی و سایر بیماری ها و ناحوشی های ناشی از گرما مستعد تر می باشد .

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر