فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

هر آنچه در مورد دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر باید بدانید

دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر یک دستگاه توانبخشی مخصوص آقایان می باشد که بر پایه علم پزشکی ساخته شده است و در صورت تجویز پزشک مورد استفاده مردانی قرار می گیرد که از اندازه سایز آلت خود رضایت ندارند . با مداومت در استفاده از این دستگاه می توان بعد از گذشت مدت زمانی تغییر سایز در طول و در قطر آلت را احساس کرد . برای آشنایی بیشتر شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنم .

مراقبت های پس از عمل جراحی پروتز باسن

یکی از عمل های زیبایی که در میان بانوان رواج یافته و از هواداران زیادی بر خوردار می باشد عمل جراحی پروتز باسن می باشد که برای بزرگ شدن و یا فرم دادن به باسن انجام می شود . جراحی پروتز باسن نیاز به مراقبت های بسیاری دارد که شخصی که تحت عمل جراحی قرار گرفته باید به آنها عمل کند تا سریع تر بهبود یافته و بتواند روند طبیعی زندگی خود را از سر گیرد . داشتن یک باسن جذاب برای اکثر بانوان امری مطلوب محسوب می شود .

مناسب سازی فضای شهری برای معلولان

مفهوم معلولیت نتیجه ای است که از تعامل بین افراد دارای ناتوانی جسمی با موانع اجتماعی محیطی ناشی می شود و آنان را از مشارکت موثر و کامل با دیگران باز می دارد. از این رو تبعیض در مورد هر انسان بر اساس معلولیت تضییع ارزش و کرامت ذاتی اوست .

مشکلات گوارشی در افراد مبتلا به ام اس

مشکلات روده ای به طور شایعی توسط بیماران مبتلا به ام اس تجربه می شود . تخمین های زده شده در رابطه با تعداد افراد گرفتار این مشکل متفاوت است . در حالی که اعتقاد بر این است که حدود نصف بیماران این مشکلات را در مراحلی تجربه می کنند .

درمان انزال زودرس در آقایان بدون استفاده از دارو

زود انزالی در آقایان یکی از مشکلات رایج در میان مردان جامعه ما می باشد . مشکلات اقتصادی ، تغذیه نامناسب ، استرس و اضطراب از جمله مهم ترین عوامل به وجود آورنده این عارضه در میان مردان می باشد . زود انزالی خود یک مشکل است که می تواند مشکلات بزرگ تری را به دنبال خود بیاورد . زود انزالی و عدم رضایت شریک جنسی تا آنجا پیش می رود که منجر به فروپاشی کانون گرم خانه می شود . خیانت به همسر گزینه دیگری می باشد که در پی این بیماری گریبان گیر خانواده ها خواهد شد . از طرف دیگر مردانی که با این مشکل رو به رو هس

میزان طبیعی فعالیت جنسی در سالمندان

فعالیت جنسی یک نیاز مبرم برای بشر است که سن و سال نمی شناسد ولی میزان تقاضای آن در هر سنی متفاوت است .

تعریف و تغییرات توانایی جنسی در چارچوب سن

اشخاص فعال از بعد فیزیکی و روحی که به طور مرتب فعالیت جنسی داشته اند ، می توانند توانایی جنسی خود را تا بعد از سن 80 سالگی حفظ کنند

بررسی عملکرد جنسی سالمندان از جنبه فیزیولوژی

تفاوت عملکرد جنسی افراد در میانسالی و سالمندی

عوامل موثر بر کاهش میل جنسی و ناتوانی جنسی در سالمندان

آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی در مردان

آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی در مردان

 

بیضه ها 

 

بیضه ها از تعداد زیادی سلول های بینابینی و لوله های منی ساز که جایگاه تولید اسپرم هستند ، تشکیل شده است . تولید اسپرماتوزوئید در طول زندگی فعال جنسی که از حدود 12 سالگی با اثر تحریکی گونادوتروپین های هیپوفیز آغاز می شود تا پایان عمر دوام می یابد. بیضه ها در درجات حرارت پایین تر از درجه حرارت بدن قادر به تولید اسپرم می باشند . به همین دلیل بیضه ها در جنین داخل شکم ساخته می شوند به خارج از بدن مهاجرت می کنند و در کیسه بیضه قرار می گیرند. 

 

کیسه های منی 

 

کیسه های منی در دو سوی پروستات جای دارند و نقش مهمی در تشکیل مایع منی بازی می کنند. از مطالعات تشریحی مقدماتی بر روی کیسه های منی این عقیده غلط پیدا شده بود که اسپرماتوزئید در این کیسه ها نگهداری می شودو بدین جهت نام کیسه منی به آنها اطلاق شده است. در حقیقت ساختمان های مذکور ، غدد ترشحی بوده و به هیچ وجه محل ذخیره اسپرماتوزئید نمی باشد. ترشحات کیسه منی حاوی مقادیر بسیار زیادی از اسید آمینه و اینوزیتول و سایر مواد است . هنگام انزال ، هریک از کیسه های منی محتوی خود را همزمان با تخلیه اسپرماتوزئید توسط مجرای وابران به پیشابراه خالی می نمایدو حاصل آن افزایش حجم منی  به مقدار زیاد است. ماده فروکتوز و مواد دیگر موجود در مایع منی بعد از انزال کمک شایانی به تغذیه و حفاظت اسپرماتوزئید می کنند، تا بالاخره یکی از اسپرم ها وارد تخمک گردد. 

 

غده پروستات 

 

غده پروستات مایع قلیایی شیری رنگ و بسیار رقیقی ترشح می کند . در حین انزال همزمان با انقباض مجرای وابران و کیسه های منی ،کپسول غده پروستات نیز منقبض شده و مایع مذکور را که حاوی اسید سیتریک ، فسفاتاز اسید و اسپرمین است ف به مایع منی می افزاید. 

 

مایع منی 

 

این ماده که ضمن انزال از آلت تناسلی مرد خارج می گردد از ترشحات مجرای وابران ، کیسه های منی ، غده پروستات و غدد مخاطی به خصوص غده کوپر تشکیل شده است. 

 

فیزیولوژی فعالیت جنسی 

 

عوامل و انگیزه های عصبی 

آلت تناسلی مهم ترین مرکز گیرنده تحریک برای شروع عمل جنسی محسوب می گردد. آلت تناسلی دارای تشکیلات حسی بسیار پیچیده ای است که امواج عصبی ناشی از تحریک جنسی را به دستگاه عصبی مرکزی می فرستد. ادراکی که در مغز صورت می گیرد را می توان حس جنسی نامید. مالش الت در حین مقاربت ، گیرنده های حسی انتهایی آن را تحریک و امواجی درست می کند که از راه عصب شرمی و شبکه خاجی به نخاع خاجی و سرانجام به مناطق منتشری از مغز می رسد. به علاوه تحریک مناطق اطراف آلت نیز به نخاع شوکی واصل شده و به تقویت تحریک جنسی کمک می کند. تحریکات جنسی می تواند از مناطق دیگر مانند پروستات ، مثانه ، کیسه های منی و بیضه ها نیز حاصل گردد. البته واکنش افراد نسبت به تحریکات مناطق مختلف پوستی متفاوت است . الگوهای مختص هر فرد را می توان بازشناسی کرد. 

 

نقش عامل روانی در تحریک جنسی

 

 

تحریکات روانی ویژه قادرند توانایی شخص را در انجام عمل جنسی افزایش دهند. تفکر ساده و حتی رویای انجام مقاربت می توانند تمایلات جنسی را تحریک کرده و حتی به انزال منتهی گردد. خروج شبانه منی ضمن رویا در بسیاری از مردان در مراحل مختلف زندگی جنسی به خصوص بین 13 تا 19 سالگی شایع می باشد. البته محدودیت سنی وجود ندارد و مردان سالمی نیز وجود دارند که تا سنین بسیار بالاتر ، شب ها ملتحم می گردند. لازم به ذکر است که با افزایش سن رویاهای روزانه و شبانه جنسی کاهش پیدا می کنند و هرچه گرفتاری های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی افزایش می یابد ، تعدد افکار و رویاهای جنسی کاهش می یابد. طبق تحقیقات کینزی و جانسون در سال 1964 میلادی ف جوانان در طول ساعات بیداری به طور متوسط 30 بار به مسائل جنسی فکر می کنند و وقتی سنین افراد به 50 و بالاتر می رسد ، تعداد این افکار و رویاها به شدت کاهش می یابد و مسائل اقتصادی و غیره جانشین آن می گردد. بعد از سنین 70 تا 75 حتی بعضی از مردان از این افکار فرار کرده و افکار جنسی را با افکار دیگر جانشین می کنند. 

با وجود نقش مهم عوامل روانی در شروع احساس میل جنسی ، مراکز مغزی برای ایجاد نعوظ و آغاز مقاربت گاه لازم نیستند در افرادی که قطع نخاع در بالای ناحیه کمری دارند ، قدرت عمل جنسی در آنها حفظ می شود . نعوظ در مردان در اصل نتیجه یک مکانیسم بازتابی یا رفلکسی است که مدار آن در نخاع کمری و خاجی است و می تواند به وسیله تحریکات جنسی روانی یا بدنی فعال گردد. شما می توانید در این گونه افراد با استفاده از یک دستگاه وکیوم مردانه به راحتی حالت نعوظ را ایجاد کده و ایشان را برای انجام یک نزدیکی لذت بخش آماده کنید .

 

مراحل عمل جنسی 

 

میل جنسی : اولین مرحله عمل جنسی ایجاد رغبت میل جنسی است . در این مرحله توجه فرد به عمل جنسی جلب شده و آماده عمل جنسی می شود . 

برانگیختگی : دومین مرحله عمل جنسی است که در مردان به شکل نعوظ آلت و در زنان به صورت پرخونی مهبل و لغزنده شدن آن می باشد. شدت نعوظ با درجه تحریک جسمی و یا روانی متناسب است . این حالت در اثر تحریکات پاراسمپاتیک که از نخاع خاجی برخاسته و از راه اعصاب نعوظی به آلت می رسد ،  ایجاد می گردد. تحریکات پاراسمپاتیک مزبور شریان های آلت تناسلی را متسع ساخته و وریدهای آن را منقبض می نمایند و بدین ترتیب ورود خون شریانی را تحت فشار زیاد به بافت نعوظی آلت ممکن می سازد. بافت نعوظی همان سینوزوئیدهای وریدی غاری شکل و وسیع است. سینوزوئیدهای مزبور در حالت عادی نسبتا تهی هستند اما هنگامی که خون شریانی با فشار زیاد به درون آنها سرازیر می شود به شدت اتساع می یابند. به علاوه اجسام نعوظی توسط لایه های فیبری مقاومی احاطه شده اند . بنابراین فشار خون زیاد درون سینوزوئید ها بافت نعوظی را آنقدر متسع می سازد که آلت بلند و در عین حال سخت و محکم می گردد. 

 

ارگ آسم : سومین مرحله عمل جنسی است که با اوج لذت جنسی و انزال همراه است . انزال نتیجه نهایی عمل جنسی در مردان است . هنگامی که انگیزه جنسی به اوج شدت خود رسید ، مراکز بازتابی نخاع تحریکات موزونی ساطع می سازند که به اندام های جنسی می روند و سبب انزال می گردند. عمل انزال با بروز انقباضات دودی شکل در بیضه ها ، اپیدیدیم و مجرای وابران برای دفع اسپرم به پیشابراه داخلی آغاز می گردد. همزمان با پدیده فوق انقباضات موزونی در کیسه های منی و پوشش ماهیچه ای پروستات پدید آمده و ترشحات منی و پروستاتی را به همراه اسپرم خارج می سازد و بالاخره غدد پیازی پیشابراه در این هنگام موکوس بیشتری به پیشابراه می ریزند و از آمیختن ترشحات فوق ، منی به وجود می آید. سپس امواج موزون عصبی از نخاع برخاسته از راه اعصاب شرمی به عضلات مخططی که پایه بافت نعوظی را در میان گرفته اند می رسد و سبب افزایش موزون فشار درونی آن بافت و در نتیجه جهش منی از پیشابراه می گردند و این پدیده انزال نامیده می شود. 

فرونشینی : چهارمین مرحله عمل جنسی شامل شل شدن آلت ، احساس رخوت و سستی و خوشی و آرمیدگی کل بدن است . پس از ارگاسم مرد یک دوره بی پاسخی وجود دارد که چند دقیقه تا چند ساعت طول می کشد . ولی زنان دوره بی پاسخی ندارند و می توانند ارگاسم های پی در پی داشته باشند. 

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر