فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

مناسب سازی سرویس بهداشتی و توالت منزل برای سالمندان

سرویس بهداشتی منازل یک از مهمترین بخش های خانه می باشدکه به دلیل استفاده از مواد سخت و برنده مانند آینه ، شیر الات و کاشی و سرامیک در آن ، از اهمیت ویژه ای در بحث ایمن سازی منازل جهت استفاده سالمندان ، بیماران و معلولین برخوردار می باشد. افتادن و سر خوردن سالمند در سرویس بهداشتی به دلیل وجود این مواد ، باعث اسیب های جدی به سالمندان خواهد شد . در این مقاله به نحوه ایمن سازی و وسایل مرد نیاز جهت مناسب سازی محیط سرویس بهداشتی و توالت منازل پرداخته می شود.

استفاده از دستگیره های کمکی سالمند برای حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط

با استفاده از دستگیره های کمکی سالمند در توالت ، شخص معلول ، بیمار و یا سالمند می تواند با کمک آنها ، به آسانی و با حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط و افتادن بر روی توالت فرنگی و یا صندلی توالت فرنگی بنشیند و پس از اتمام کار از روی توالت فرنگی بلند شود . دستگیره های کمکی سالمند معمولا به دیوار کنار توالت نصب می شوند

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

سوالات رایج آقایان در مورد پروتز الت کلوپلاست

فن آوری های نوین در حوزه سالمندان

با افزایش جمعیت سالمندان در جوامع و مواجه با پدیده سالمندی جامعه ، کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند تا با به کارگیری فن آوری های نوین در حوزه سالمندان شرایط لازم در راستای افزایش استقلال سالمندان و فعال کردن آنها در اجتماع را به وجود آورند.

به چه دلایلی می بایست از سالمند در منزل نگهداری کنیم ؟

هزینه های بالای نگهداری سالمندان در بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان و نقش مخرب روحی که این مراکز در سلامت روحی و روانی شخص سالمند ایفا می کنند بسیاری از خانواده ها را به این نتیجه رسانده که از سالمند خانواده خود در محیط منزل پذیرایی کنند.

چگونه سالمندان بیمار را از رختخواب بیرون آوریم ؟

نگهداری سالمندان در محیط خانه نیازمند آموزش صحیح مراقبت از سالمند درمنزل توسط شخصی که وظیفه نگهداری از سالمند بیمار را بر عهده گرفته است ؛ می باشد . شما با آموزش صحیح این فنون در کنار استفاده از وسایل کمکی و توانبخشی در حوزه نگهداری سالمندان در منزل خواهید توانست محیطی ایمن برای سالمندان و مراقب در محیط خانه فراهم آورید و از فشار ها و آسیب های جسمی و روانی که سلامت شما به عنوان مراقب و همچنین شخص سالمند را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که نگهداری سالمندان در مراک

نقش فعالیت های مذهبی در دستیابی افراد به سالمندی سالم

با بالارفتن سطح سلامت جامعه و به طبع آن طول عمر بیشتر افراد ، بافت جمعیتی جوامع با افزایش سن رو به رو شده است . با افزایش جمعیت سالمندان ،یکی از مهمترین اهداف در این جوامع، فراهم کردن شرایطی می باشد تا افراد آن جامعه ، به هنگام رسیدن به سن سالمندی از سلامتی لازم برخوردار بوده و در اصطلاح سالمندی فعال ، موفق ، پویا و سالم باشند.

استفاده از تکنولوژی در جهت بهبود کیفیت زندگی سالمندان

استفاده از تکنولوژی در نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل و کنترل و ارزیابی سطح سلامتی آنها می تواند نقش به سزایی ایفا کند . تا بتوان از این افراد در داخل منزل و بدون نیاز به مراکز درمانی و مراقبتی ، نگهداری به عمل آورد . تکنولوژی های روز دنیا بالاخص اینترنت اشیائ می تواند در این زمینه بسیار حائز اهمیت باشد .

مناسب سازی محیط خانه جهت زندگانی ایمن سالمند تنها

بعضی از سالمندان مایلند که مستقل و بدون وابستگی به دیگران زندگی کنند. این تصمیم ، فرد سالمند و مراقب را دچار چالش های جدیدی می نماید . عواملی مانند تغییرات جسمانی ، روحی ، ایمنی محیط زیست ، مسائل پزشکی ، مسلئل اقتصادی و سایر معضلات می توانند این تصمیم زندگی تنها سالمند را تحت تاثیر قرار دهند. این فاکتورها توانایی فرد سالمند را تحت الشعاع قرار می دهد و اطرافیان را دچار سردرگمی می کند وو سوال مهمی را به وجود می آورد که آیا این فرد قادر است به تنهایی با فاکتورهای ذکر شده مقابله کند ؟ از آنجا که تصم

پیشگیری از افتادن سالمندان در منزل

برای پیشگیری از افتادن شخص که می تواند سبب آسیب های غیر قابل جبرانی مانند شکستن لگن خاصره و یا استخوان های دیگر شود، فرد مراقب می بایستی از هر وسیله استفاده کند.ترس از افتادن باعث کاهش تحرک و یا حتی بی تحرکی در فرد می شود. عدم تحرک خود می تواند خطر افتادن را افزایش دهد و هم چنین منجر به مسائل جدی سلامتی ، مانند ترومبوز سیاهرگ های عمقی ( تشکیل لخته خون مخصوصا در پاها ) کاهش عملکرد کلیه ها ، کاهش متابولیسم و بالاخره کاهش کیفیت حیات شود.

نقل و انتقال سالمندان فاقد حرکت

جهت حرکت دادن فرد از بستر و جا به جا کردن او ، مراقب احتیاج به آموزش و قدرت بدنی دارد. بدون آموزش فرد مراقب به اسانی در معرض اسیب عضلات و استخوان کمر قرار دارد. جهت حرکت کردن فرد از بستر و قرار دادن وی بر روی ویلچر ، مراقب به اموزش توسط پرستار حرفه ای نیاز دارد.

وسایل بالابر بیماران ، معلولین و نحوه استفاده از آنها

وسایل بالابر بیماران ، معلولین و نحوه استفاده از آنها

بالابر مکانیکی بیمارجهت جا به جایی معلولین و سالمندان

 

یک بالابر مکانیکی وقتی افراد معلول برای جا به جایی به کمک نیاز دارند استفاده می شود . اغلب اوقات ف یک بالابر مکانیکی بیمار ، باعث می شود تعداد افرادی که برای جا به جایی به صورت ایمن به وجودشان نیاز است کاهش یابد . در ضمن باعث می شود نیرو وحرکت بدنی مراقبین به صورت مطلوب ارتقا یافته و ذخیره بماند. این بالابر ها مجهز به یک جلیقه می باشند که شخص مراقب باید با رعایت اصول ایمنی جلیقه را بر روی بدن شخص معلول بسته و محکم نماید . این جلیقه با میلهای متصل است که قابلیت آن را دارد که بوسیله حرکت دادن پدال مکانیکی ارتفاعش تنظیم شده و بیمار را از روی زمین ، تخت خواب ، صندلی ، صندلی توالت ، صندلی حمام ، صندلی اتومبیل و یا از روی ویلچر بلند کرده و به مکان مورد نظر منتقل کند . بالابر مکانیکی بیمار دارای چرخ هایی می باشد که به شما این امکان را می دهد تا شخص بیمار را به آسانی جا به جا کنید . پایه های چرخ ها نیز قابل تنظیم می باشد . این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا در هنگام عبور دادن بالابر مکانیکی بیماراز درب های مختلف ، متناسب با سایز ورودی ، عرض پایه ها را تنظیم کنید .

 

بالابر برقی بیمار جهت جا به جایی سالمندان و معلولین

 

این مدل از بالابرهای الکترونیکی جهت جا به جایی بیماران ناتوان و کم تحرک دارای جک هایی برقی می باشد که قدرت آن را دازد تا بیماران با وزن های مختلف را به راحتی از روی تخت خواب و یا انواع صندلی چرخدار و یا اتومبیل بلند کرده و در محل مورد نظر قرار دهد . در زمان استفاده از بالابر برقی بیمار هیچ گونه فشاری به شخص پرستار وارد نخواهد شو و تنها کافیست پرستار جلیقه بیمار را بر روی بدن شخص ناتوان بسته و با فشار دادن کلید مخصوص ، شخص معلول را به و سیله بالابر برقی بیمار تا ارتفاع مورد نظر بلند کرده و درمحیط خانه جا به جا کند . بالابر های برقی بیمار دارای چهار عدد چرخ بوده که به وسیله آنها شما می توانید بیماران را در خانه و یا محل کار ، بیمارستان ها و یا مراکز درمانی و نگهداری از سالمندان و معلولان جا بجا کنید . برای استفاده از بالابر برقی بیمار شما نیازی به سیم برق ندارید . این بالبر های برقی دادای باتری های قابل شارژ بوده که می تواند تا ساعت ها برق مورد نیاز جک های ابلابر را تامین کند . همچنین پایه های بالابر برقی معلول دارای پدال های ی در دو نوع مکانیکی و یا برقی می باشد که متناسب با عرض درب های ورودی قابلیت تنظیم شدن و کوچک و بزرگ شدن را دارا می باشد . شما می توانید جهت حمل و نقل بالابر بیمار با خودرو ، پایه های بالابر را جمع کنید .

 

بالابر برقی جهت بالابردن سالمندان و معلولین از روی پله

 

این نوع بالابر های برقی پله رو معلولین دارای یک موتور بسیار قوی می باشد که می تواند افراد کم توان با اوزان متفاوت را به آسانی و با ایمنی کامل در پلکان منازل و یا محل کار جا به جا کند . بالا بر برقی پله رو علاوه بر موتور دارای قسمت های دیگری شامل ، ریل حرکتی و صفحه حمل بیمار نیز می باشد . صفحه حمل بیمار برای آنکه فضای کمتری را اشغال کند و مزاحمتی برای دیگر افراد استفاده کننده از پلکان نداشته باشد ، به راحتی تا می شود. برای استفاده از بالابر برقی پله رو بیمار ، کافی است شخص معلول و یا سالمند بر روی صفحه حمل بیمار قرار گرفته ف کمر بند ایمنی خود را بسته و با فشار دادن ریمت کنترل  بالا بر برقی پله رو را هدایت کند . پس از رسیدن به مکان مورد نظر کلید توقف را فشار می دهد تا بالابر در حالت ایستا قرار گیرد ، کمربند ایمنی را باز می کند و به مسیر خود ادامه می دهد . بالابر هاب برقی پله رو قابل نصب بر روی انواع پله ، دیوار و نرده بوده و نیازی به تخریب یا اخذ مجوز از شهرداری را ندارند . شما باید در زمان انتخاب یالابر برقی پله معلولین متناسب با وزن شخص ناتوان جسمی و حرکتی ، نمونه معمولی و یا سنگین وزن بالابر را سفارش دهید . این نوع بالابر های پله رو نفر بر قابلیت نصب صندلی را نیز دارند تا شخص معلول به حالت نشسته و با ایمنی بیشتری بتواند پله ها بالا و پایین برود .

 

بالابر پله رو برقی ویلچر بر

 

برخی از سالمندان و معلولین  توان آنکه بر روی پای خود بایستند را ندارند و می بایست از ویلچر استفاده کنند . اگر خانه ای که این شخص معلول جسمس و حرکتی در آن زندگی می کند دارای پله باشد این شخص برای دسترسی به نقاط مختلف خانه با مشکل مواجه خواهد شد . و برای اینکه بتواند از پله ها بالا برود به چندین نفر نیاز مند خواهد بود تا با گرفتن ویلچر او را را پله ها بالا و پایین کنند . این کار می تواند آسیب های جدی به تیم نگهداری کننده از شخص سالمند و یا معلول وارد سازد . به خود شخص معلول هم از لحاظ روحی و روانی ، آسیب های جدی وارد می شود . استفاده از بالابر برقی پله رو معلولین به تمام این مشکلات پایان می دهد . این نوع بالابر همانند بالابر برقی نفر بر بیمار دارای یک موتور بسیار قوی می باشد تا شخص ناتوان را به همراه ویلچری که بر روی آن نشسته است را از پله ها بالا و پایین اورد . ریل های حرکت دهنده بالابر برقی پله رو بیمار بر روی انواع پله ، دیوار و نرده بدون نیاز به تخریب قابلیت نصب را دارا می باشد . علاوه بر موتور و ریل حرکت این بالابر برقی پله رو ف دارای یک صفحه فولادی بسیار محکم می باشد که می تواند وزن شخص معلول و ویلچر را هم زمان تحمل کند. این صفحه به دو میله فولادین مستحکم مجهز شده تا شخص معلول با قرار گرفتن در بین آنها به صورت کاملا ایمن از روی پله ها حرکت کند . علاوه بر این صفحه بالابر برقی پله رو ویلچر معلول دارای قابلیت چرخش ویلچر در محور 360 درجه را نیز دارا مباشد . با وجود این امکان ، شخص معلول می تواند ویلچر خود را در زمان سوار شدن و یا پیاده شدن بر روی بالابر برقی ویلچر بر پله رو در حالت دلخواه در آورده و راحتر به مسیر خود ادامه دهد  . برای استفاده دیگر اعضای خانواده از پله ها ، صفحه  بالابر برقی ویلچر بر به صورت تاشو طراحی شده تا مزاحمتی برای دیگران  به وجود نیاورد . شما متناسب با وزن بیمار می توان مدل بالابر پله رو برقی مخصوص افراد معمولی و یا سنگین وزن را سفارش دهید .

 

بالابر بیمار برقی همراه با ریل سقفی

 

بالابر برقی بیمار همراه با ریل سقفی یک وسیله کاملا ایمن با کار بری بسیار آسان می باشد که قابلیت نصب بر روی انواع دیوار و سقف را دارا می باشد . این بالابر برقی به وسیله ریل و پایه هایی در اتاق نصب می شود و امکان جا به جایی بیمار را به راحتی فراهم می نماید .با استفاده از بالا بر برقی با ریل مربوطه ، شما می توانید شخص بیمار جسمی و حرکتی ، معلول و یا شخص سالمند را برای انجام تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی ، جا به جایی در منزل و دیگر امور روزمره از روی تخت خواب و یا ویلچر بلند کرده و به محل مورد نظرتان انتقال دهید . بالابر های برقی سقفی دارای جلیقه هایی مخصوص می باشند که به شما این امکان را می دهند تا متناسب با وزن بیمار ، چاقی و لاغری وی ، آن را تنظیم کرده و بیمار و یا معلول خود را به آسانی از روی ویلچر، صندلی ، مبل ، تخت خواب و یا صندلی توالت فرنگی بلند کرده و در محل مورد نظر قرار دهید .

 

نگهدارنده بدن بیماربرقی همراه با ریل سقفی

 

برخی از افراد معلول و یا کم توان می توانند بر روی پای خود بایستند ولی از تعادل کافی برخوردار نبوده و پاهایشان توان تحمل وزن بدن را ندارد . به همین خاطر این گونه از معلولان و یا سالمندان برای جا به جا یی در منزل و یا انجام حرکات ورزشی توانبخشی و فیزیوتراپی نیازمند افرادی می باشند که به انها در این زمینه کمک کند . بدون وجود این افراد کمکی ، شخص ناتوان بدون حرکت خواهد بود و ماهیچه های عضلانی او تحلیل خواهد رفت و توانایی های خود را از دست خواهد داد . استفاده از نگهدارنده بدن برقی یک وسیله توانبخشی کاملا ایمن می باشد که به وسیله پایه و ریل مخصوص در اتاق و خانه معلولین و افراد آسیب دیده جسمی و حرکتی بر روی سقف و دیوار نصب می گردد . این نگهدارنده بدن برقی دارای جلیقه ای قابل تنظیم می باشد که مناسب با سایز بدن شخص کم توان تنظیم شده و به وی کمک می کند تا به صورت کاملا ایمن در منزل خود راه بروند و حتی بر روی تردمیل به انجام حرکات ورزشی بپردازنند . نگهدارنده بدن برقی افراد معلول قابلیت تحمل وزن و تنظیم ارتفاع بر اساس قد بیمار را دارد . نگهدارنده بدن برقی ریلی سقفی معلولان قابلیت نصب در منزل با استفاده از ریل و پایه های فلزی ، بدون صدمه زدن به دیوار ها و سقف  را دارا می باشد .

 

صندلی جک دار بلند کننده از روی زمین بیماران و معلولان

 

در برخی از موارد ، شخص معلول و یا سالمند به دلایلی بر روی زمین می نشیند و یا اینکه می خوابد . انتقال این افراد به دلیل ضعف جسمانی و آسیب پذیر بودن نقاط مختلف بدن ، بالاخص اگر دارای وزن سنگینی نیز باشند برای اعضای تیم نگهدارنده و یا اعضای دیگر خانواده امری بسیار سنگین و دشوار خواهد بود . صندلی جک دار بلند کننده بیمار از روی زمین یک صندلی بسیار ایمن و مقاوم می باشد که به وسیله یک جک برقی قدرتمند می تواند شخص معلول و یا سالمند را از روی زمین بلند کرده و در ارتفاع مورد نظر متوقف شود .  سپس بنا به نیاز بیمار را به آسانی از روی صندلی جک دار به روی تخت ، ویلچر و یا صندلی توالت فرنگی منتقل کنید . در برخی از نمونه های سفارشی این صندلی جکدار می توانید از قابلیت پشتی متحرک نیز بهرمند شوید با این قابلیت شما می توانید صندلی جکدار را به یک تخت جک دار تبدیل کنید .  دو عدد چرخ کوچک نیز برروی پایه های صندلی تعبیه شده است که با وجود آنها ، شما  نیازی به بلند کردن آن  در مواقع حمل و نقل صندلی جکدار معلول ندارید .

 

رمپ بالابر بیماران ویلچری

 

یکی دیگر از وسایل کاربردی در جهت بالابردن ویلچر معلولان و سالمندان که در فضاهای عمومی و منازلی که دارای پله می باشند استفاده می شود رمپ ها می باشند . رمپ در انواع مختلف در فضاهای گوناگون جهت مناسب سازی اماکن عمومی و منازل مورد استفاده قرار می گیرد تا افراد ویلچری به تنهایی و یا با کمک دیگر به راحتی بتواندد از پله ها بالا رفته و یا اینکه پایین بیایند . از انواع رمپ ها می توان به رمپ های ثابت و رمپ های جمع شونده قابل حمل اشاره کرد . از رمپ های ثابت بیشتر در مناسب سازی فضای شهری برای استفاده معلولان و سالمندان استفاده می شود . استفاده از رمپ های جمع شونده قابل حمل هم بیشتر توسط خانواده هایی مورد استفاده قرار می گیرد که در بین اعضای خانواده آنها شخصی سالمند و یا معلول زندگی می کند . از این مدل رمپ های تاش و قابل حما برای مناسب اسزی خانه های شخصی معلولان و سالمندان که دارای پله می باشد بهره می برند . همچنین شما می تواتنید به دلیل جمع شو بودن این رمپ ها ، آنها را در مسافرت های بین شهری و یا درون شهری به همراه خود داشته باشید تا هر کجا که نیاز شد از آنها استفاده کنید .

 

 

 

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر