فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

هر آنچه در مورد دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر باید بدانید

دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر یک دستگاه توانبخشی مخصوص آقایان می باشد که بر پایه علم پزشکی ساخته شده است و در صورت تجویز پزشک مورد استفاده مردانی قرار می گیرد که از اندازه سایز آلت خود رضایت ندارند . با مداومت در استفاده از این دستگاه می توان بعد از گذشت مدت زمانی تغییر سایز در طول و در قطر آلت را احساس کرد . برای آشنایی بیشتر شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنم .

مراقبت های پس از عمل جراحی پروتز باسن

یکی از عمل های زیبایی که در میان بانوان رواج یافته و از هواداران زیادی بر خوردار می باشد عمل جراحی پروتز باسن می باشد که برای بزرگ شدن و یا فرم دادن به باسن انجام می شود . جراحی پروتز باسن نیاز به مراقبت های بسیاری دارد که شخصی که تحت عمل جراحی قرار گرفته باید به آنها عمل کند تا سریع تر بهبود یافته و بتواند روند طبیعی زندگی خود را از سر گیرد . داشتن یک باسن جذاب برای اکثر بانوان امری مطلوب محسوب می شود .

مناسب سازی فضای شهری برای معلولان

مفهوم معلولیت نتیجه ای است که از تعامل بین افراد دارای ناتوانی جسمی با موانع اجتماعی محیطی ناشی می شود و آنان را از مشارکت موثر و کامل با دیگران باز می دارد. از این رو تبعیض در مورد هر انسان بر اساس معلولیت تضییع ارزش و کرامت ذاتی اوست .

مشکلات گوارشی در افراد مبتلا به ام اس

مشکلات روده ای به طور شایعی توسط بیماران مبتلا به ام اس تجربه می شود . تخمین های زده شده در رابطه با تعداد افراد گرفتار این مشکل متفاوت است . در حالی که اعتقاد بر این است که حدود نصف بیماران این مشکلات را در مراحلی تجربه می کنند .

درمان انزال زودرس در آقایان بدون استفاده از دارو

زود انزالی در آقایان یکی از مشکلات رایج در میان مردان جامعه ما می باشد . مشکلات اقتصادی ، تغذیه نامناسب ، استرس و اضطراب از جمله مهم ترین عوامل به وجود آورنده این عارضه در میان مردان می باشد . زود انزالی خود یک مشکل است که می تواند مشکلات بزرگ تری را به دنبال خود بیاورد . زود انزالی و عدم رضایت شریک جنسی تا آنجا پیش می رود که منجر به فروپاشی کانون گرم خانه می شود . خیانت به همسر گزینه دیگری می باشد که در پی این بیماری گریبان گیر خانواده ها خواهد شد . از طرف دیگر مردانی که با این مشکل رو به رو هس

میزان طبیعی فعالیت جنسی در سالمندان

فعالیت جنسی یک نیاز مبرم برای بشر است که سن و سال نمی شناسد ولی میزان تقاضای آن در هر سنی متفاوت است .

تعریف و تغییرات توانایی جنسی در چارچوب سن

اشخاص فعال از بعد فیزیکی و روحی که به طور مرتب فعالیت جنسی داشته اند ، می توانند توانایی جنسی خود را تا بعد از سن 80 سالگی حفظ کنند

بررسی عملکرد جنسی سالمندان از جنبه فیزیولوژی

تفاوت عملکرد جنسی افراد در میانسالی و سالمندی

عوامل موثر بر کاهش میل جنسی و ناتوانی جنسی در سالمندان

آموزش جا به جایی معلولین و سالمندان به وسیله بالابر های مکانیکی حمل بیمار

آموزش جا به جایی معلولین و سالمندان به وسیله بالابر های مکانیکی حمل بیمار

قرار گرفتن شخص معلول و یا سالمند در اسلینگ برای بستن قلاب دور بدن در حالت نشسته

 

 • فرد را به جلو خم کنید و اسلینگ و یا اویزان کننده را را در عقب پشت فرد قرار دهید . سعی کنید ته اسلینگ در بالای تشکچه قرار گیرد . مطمئن شوید رکاب ها و تسمه های پاها در هم پیچ نخورده باشند .
 • پاهای فرد را یکی یکی بالا ببرید و تسمه را زیر ران قرار دهید.
 • حلقه های بین پاها را عبور دهید تا وضعیت پاها طی جا به جایی حفظ شود .

 

قرار گرفتن شخص سالمند و یا معلول در اسلینگ برای بستن قلاب دور بدن در بستر

 

 • تخت بیمار را تا سطح مچ تان بالا  بیاورید . این کار باعث می شود در وقت کمک کردن به فرد ، فشار و کشش وارد شده به کمر شما کاهش یابد .
 • اگر فرد بیمار در تخت برقی است ، سر تخت الکتریکی را تا حدی که فرد بیمار در حالت نشسته با پاهای دراز قرار گیرد ، بالا بیاورید . فرد را به جلو خم کنید و آویزان کننده را در پشت وی قرار دهید . مطمئن شوید تا جایی که امکان دارد آویزان کننده در پائین قرار گرفته است .
 • روش دیگر برای به جای بالا آوردن سر تخت بیمارستانی برقی برای قرار دادن اسلینگ ، غلتاندن فرد به پهلو و قرار دادن اسلینگ تا شده از درازا در پشت وی است .
 • ته آویزان کننده را در انتهای ستون فقرات فرد قرار دهید . فرد را به سمت دیگرش بغلتانید و آویزان کننده را از وسط بکشید تا در هر دو طرف فرد اندازه آن یکسان شود .
 • تسمه ها را به زیر هر یک از ران های فرد بیاورید و حلقه ها را بین پاها ی فرد عبور دهید . مطمئن شوید که تسمه های پا به هم پیچ نخورده باشند و همه آنهایی که شل هستند ، سفت و محکم شوند .
 • وقتی که فرد برای بالا بردن آماده است ، نرده های کنار تخت و ارتفاع تخت را پائین آورید . این کار باعث می شود فاصله ای که شما فرد معلول را در بالابر ، بالا می برید کاهش یابد .

 

وسایل بالابر مکانیکی برای جا به جایی معلولان ، سالمندان و بیماران

 

 • بالابر بیمار را زیر تخت یا اطراف صندلی چرخدار قرار دهید . گهواره بالابر را روی فرد و در وضعیتی قرار دهید که شبیه یک نیم دایره باز روی سر فرد دیده شود . نوارها و تسمه های آویزان کننده را به سمت مربوط به خود در گهواره وصل کنید .
 • فرد معلول را وادار کنید تا دست هایش را به صورت ضربدر روی سینه اش قرار دهد . کیسه ادرار را در تسمه پایی قرار دهید تا مطمئن شوید حین جابه جایی به جایی گیر نمی کند .
 • بالابر مکانیکی حمل بیمار را به آرامی تا جایی بالا ببرید که باسن فرد از روی سطوحی که بین انها جا به جا می شود بتواند عبور کند . همه تسمه ها را برای اطمینان از محکم و ایمن بودن آنها دوباره بررسی کنید . ممکن است به تغییر وضعیت فرد برای اطمینان از ایمنی وی در وضعیت نشسته هنگام بالابردن او نیاز باشد .
 • دسته های فرمان بالابر مکانیکی حمل بیمار را بگیرید و فرد را به سمت محل مورد نظر حرکت دهید . به آهستگی وی را در محل پایین آورید . اگر قصد دارید فرد را در صندلی صندلی چرخدار قرار دهید ، اول از قفل بودن ترمزهای ویلچر مطمئن شوید. گهواره پشت آویزان کننده را بالا بکشید تا فرد معلول تا حد امکان در وضعیت عمودی و مستقیم قرار گیرد . این کار نیاز به تغییر وضعیت بعد از کنار زدن آویزان کننده را کاهش می دهد .
 • در حین اینکه فرد را به آرامی پایین می آورید یک دست را روی زانوان فرد قرار دهید و آنها را به عقب فشار دهید تا لگن فرد در محل نشستن قرار گیرد .
 • بررسی لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید پاهای فرد معلول به هیچ مانعی برخورد نمی کند و گهواره بالابر به سر فرد نمی خورد .
 • محل کیسه ادرار را بررسی کنید و آن را در محل امن قرار دهید .
 • تسمه های پا را یکی یکی بیرون اورید به این ترتیب که اول پا را به بالا ببرید و سپس تسمه پا را بیرون آورید . سپس فرد را به سمت جلو خم کنید و یا در وضعیت به پهلو قرار دهید و آویزان کننده را در آورید . مطمئن شوید که حین در آوردن آویزان کننده پوست فرد معلول اسیب ندیده باشد . همچنین به یاد داشته باشید موقع در آوردن آویزان کننده مراقب بدن فرد باشید .
 • مطمئن شوید فرد به طور مناسب و با وضعیت صحیح در صندلی چرخدار یا تخت قرار گرفته باشد.

 

نکاتی برای ایمنی و سلامت نفرات کمکی در بالا بردن فرد معلول به روش مکانیکی

 

 • وضعیت بدنی مناسب را با خم کردن زانوهایتان و استفاده بیشتر از پاها نسبت به کمر ایجاد کنید . تسمه ها را از نظر ایمن بودن بررسی کنید .
 • محل قرار گیری کیسه ادرار را بررسی کنید .
 • مراقب باشید قبل از حرکت سیستم بالابر بیمار مکانیکی ، باسن فرد معلول یا سالمند از ته آویزان کننده بیرون نیفتاده باشد .
 • اگر فرد معلول در مسیر کوتاهی جا به جا می شود ، باید این کار را به مراقب یا نفر کمکی و تا حد امکان با ارتفاع پائین صورت گیرد . پایین آوردن کانون جاذبه ، احتمال سرازیر شدن به سمت پائین را کاهش می دهد .

 


نظرات کاربران
ارسال نظر