فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

هر آنچه در مورد دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر باید بدانید

دستگاه بزرگ کننده آلت اکستندر یک دستگاه توانبخشی مخصوص آقایان می باشد که بر پایه علم پزشکی ساخته شده است و در صورت تجویز پزشک مورد استفاده مردانی قرار می گیرد که از اندازه سایز آلت خود رضایت ندارند . با مداومت در استفاده از این دستگاه می توان بعد از گذشت مدت زمانی تغییر سایز در طول و در قطر آلت را احساس کرد . برای آشنایی بیشتر شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنم .

مراقبت های پس از عمل جراحی پروتز باسن

یکی از عمل های زیبایی که در میان بانوان رواج یافته و از هواداران زیادی بر خوردار می باشد عمل جراحی پروتز باسن می باشد که برای بزرگ شدن و یا فرم دادن به باسن انجام می شود . جراحی پروتز باسن نیاز به مراقبت های بسیاری دارد که شخصی که تحت عمل جراحی قرار گرفته باید به آنها عمل کند تا سریع تر بهبود یافته و بتواند روند طبیعی زندگی خود را از سر گیرد . داشتن یک باسن جذاب برای اکثر بانوان امری مطلوب محسوب می شود .

مناسب سازی فضای شهری برای معلولان

مفهوم معلولیت نتیجه ای است که از تعامل بین افراد دارای ناتوانی جسمی با موانع اجتماعی محیطی ناشی می شود و آنان را از مشارکت موثر و کامل با دیگران باز می دارد. از این رو تبعیض در مورد هر انسان بر اساس معلولیت تضییع ارزش و کرامت ذاتی اوست .

مشکلات گوارشی در افراد مبتلا به ام اس

مشکلات روده ای به طور شایعی توسط بیماران مبتلا به ام اس تجربه می شود . تخمین های زده شده در رابطه با تعداد افراد گرفتار این مشکل متفاوت است . در حالی که اعتقاد بر این است که حدود نصف بیماران این مشکلات را در مراحلی تجربه می کنند .

درمان انزال زودرس در آقایان بدون استفاده از دارو

زود انزالی در آقایان یکی از مشکلات رایج در میان مردان جامعه ما می باشد . مشکلات اقتصادی ، تغذیه نامناسب ، استرس و اضطراب از جمله مهم ترین عوامل به وجود آورنده این عارضه در میان مردان می باشد . زود انزالی خود یک مشکل است که می تواند مشکلات بزرگ تری را به دنبال خود بیاورد . زود انزالی و عدم رضایت شریک جنسی تا آنجا پیش می رود که منجر به فروپاشی کانون گرم خانه می شود . خیانت به همسر گزینه دیگری می باشد که در پی این بیماری گریبان گیر خانواده ها خواهد شد . از طرف دیگر مردانی که با این مشکل رو به رو هس

میزان طبیعی فعالیت جنسی در سالمندان

فعالیت جنسی یک نیاز مبرم برای بشر است که سن و سال نمی شناسد ولی میزان تقاضای آن در هر سنی متفاوت است .

تعریف و تغییرات توانایی جنسی در چارچوب سن

اشخاص فعال از بعد فیزیکی و روحی که به طور مرتب فعالیت جنسی داشته اند ، می توانند توانایی جنسی خود را تا بعد از سن 80 سالگی حفظ کنند

بررسی عملکرد جنسی سالمندان از جنبه فیزیولوژی

تفاوت عملکرد جنسی افراد در میانسالی و سالمندی

عوامل موثر بر کاهش میل جنسی و ناتوانی جنسی در سالمندان

مراقبت ازز سوند های ادراری سالمندان

مراقبت ازز سوند های ادراری سالمندان

بی اختیاری ادرار و استفاده از سوند های فولی

 

 سوند ادراری می تواند منجر به عفونت گردد. پس توجه به بعضی نکات جهت جلوگیری از عفونت لازم است . همیشه پس از اتصال سوند و پس از آن دست هایتان را با قدری آب داغ و صابون بشوئید و همیشه دستکش یک بار مصرف تمیز به دست کنید . نقطه ورودی سوند به بدن باید قبل از ورود سوند ، با آب تمیز و محلول شوینده تمیز شده باشد. البته محلول باید استاندارد بوده و به دستور پزشک مشخص شده باشد.کیسه جمع آوری ادرار باید در سطحی پایین تر از سطح مثانه باشد تا سبب شود که ادرار از مثانه به سطح پایین تر منتقل شود و از جمع شدن ادرار در مثانه جلوگیری شود و عفونت حاصل نگردد . کنترل کیسه و نظارت بر آن لازم است و باید قبل از پر شدن خالی شود. کیسه را حداقل یک بار در روز خالی کنید. تعویض سوند باید به طور منظم و به وسیله پرستار چک شود و متناسب با نوع جنس سوند درموعد مقرر باید تعویض شود . معمولا سوند های فولی لاتکس هفته ای یک بار و سوند های فولی سیلیکونی ماهی یکبار تعویض می شود. و در صورتی که رسوبات و یا موکوس ها در لوله جمع شوند می توانند مسدود کننده شوند. اگر ادرار به مدت 2 ساعت به کیسه ادرار نیامد سوند باید چک شود و متخصص باید آگاه گردد. مسدود شدن لوله به مدت بیش از 2 ساعت می تواند مسئله ساز باشد لذا کوتاهی نفرمایید   و پرستار را مطلع کنید. در صورتی که سند مسدود شود ممکن است شخص در سمت پایین شکم احساس فشار نماید و نیز ممکن است که ادرار از اطراف سوند به ملافه های تخت یا پوشک مخصوص بی اختیاری نشت کند.. در چنین شرایطی سوند باید تعویض شود و یا شستشو گردد .

 

در صورتی که برای تعویض سوند و نگهداری از بیمار و یا سالمند  آموزش دیده اید می توانید با سرنگ های حبابی به آب وارد کنید و آن را شستشو دهید . سوند را از کیسه جدا کنید و نوک سرنگ استریل را در آن جا دهید و محلول ابیاری یا شستشو را به ترریج بریزید و این کار را به دقت از طریق سرنگ انجام دهید تا حدی که احساس کنید رسوبات کنده شده و جریان پیدا کرده اند . اگر این عمل را نیاموخته اید پرستار می تواند سوند را عوض کند.

 

هشدار  :  زمانی که بیمار از سوند استفاده  می کند مهم است که مواظب باشید تا باکتری ها به مجرای ادرار وارد نشوند و ایجاد عفونت ننمایند . جهت پیشگیری از آلودگی ، زمانی که لوله را از کیسه جمع آوری ادرار جدا می کنید دقت نمایید که پایانه های استریل لوله در سطوح غیر استریل قرار نگیرند . از الکل و یا مواد ضد عفونی کننده جهت تمیز نگاه داشتن آنها استفاده کنید.

 

چگونه از انسداد سوند های ادراری پیشگیری کنید َ

 

در اینجا بعضی روش ها وجود دارد که می تواند از انسداد سوند جلوگیری نماید و عفونت را کاهش دهد :

 

  • اجازه دهید که شخص بیماردر هر روز هشت لیوان آب بنوشد.
  • در طول روز و در صورت امکان به شخص بیمار آب زرشک ، آب انار ، آب آلبالو بدهید تا به اسیدی شدن ادرار او کمک نموده و از جمع شدن باکتری ها در مثانه جلوگیری نماید.
  • کیسه جمع آوری ادراررا در زیر سطح مثانه حفظ کنید تا ادرار به راحتی از مثانه تخلیه شود.
  • مواظب باشید که لوله سوند پیچ نخورد.
  • لوله را در زیر ران و پای بیمار قرار ندهید چون وزن فرد می تواند از حرکت ادرار جلوگیری کند.

چنانچه فرد قادر به ترک رختخواب و یا حتی منزل است ، کیسه جمع آوری ادرار در کنار پای فرد قرار می گیرد و چون در زیر لباس است غیر قابل مشاهده بوده و فرد می تواند به حالت عادی حرکت    کند. البته در این مورد کیسه باید به طور مرتب چند بار در روز خالی شود. از پرستار بخواهید که چگونگی نصب آن را به شما بیاموزد.

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر