فروشگاه شعبه پاسداران 09124946733
مقالات

مناسب سازی سرویس بهداشتی و توالت منزل برای سالمندان

سرویس بهداشتی منازل یک از مهمترین بخش های خانه می باشدکه به دلیل استفاده از مواد سخت و برنده مانند آینه ، شیر الات و کاشی و سرامیک در آن ، از اهمیت ویژه ای در بحث ایمن سازی منازل جهت استفاده سالمندان ، بیماران و معلولین برخوردار می باشد. افتادن و سر خوردن سالمند در سرویس بهداشتی به دلیل وجود این مواد ، باعث اسیب های جدی به سالمندان خواهد شد . در این مقاله به نحوه ایمن سازی و وسایل مرد نیاز جهت مناسب سازی محیط سرویس بهداشتی و توالت منازل پرداخته می شود.

استفاده از دستگیره های کمکی سالمند برای حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط

با استفاده از دستگیره های کمکی سالمند در توالت ، شخص معلول ، بیمار و یا سالمند می تواند با کمک آنها ، به آسانی و با حفظ تعادل کامل و بدون ترس از خطر سقوط و افتادن بر روی توالت فرنگی و یا صندلی توالت فرنگی بنشیند و پس از اتمام کار از روی توالت فرنگی بلند شود . دستگیره های کمکی سالمند معمولا به دیوار کنار توالت نصب می شوند

با ناتوانی جنسی چه کنم ؟ راهنمای ساده و بی پرده برای آقایان

سوالات رایج آقایان در مورد پروتز الت کلوپلاست

فن آوری های نوین در حوزه سالمندان

با افزایش جمعیت سالمندان در جوامع و مواجه با پدیده سالمندی جامعه ، کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند تا با به کارگیری فن آوری های نوین در حوزه سالمندان شرایط لازم در راستای افزایش استقلال سالمندان و فعال کردن آنها در اجتماع را به وجود آورند.

به چه دلایلی می بایست از سالمند در منزل نگهداری کنیم ؟

هزینه های بالای نگهداری سالمندان در بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان و نقش مخرب روحی که این مراکز در سلامت روحی و روانی شخص سالمند ایفا می کنند بسیاری از خانواده ها را به این نتیجه رسانده که از سالمند خانواده خود در محیط منزل پذیرایی کنند.

چگونه سالمندان بیمار را از رختخواب بیرون آوریم ؟

نگهداری سالمندان در محیط خانه نیازمند آموزش صحیح مراقبت از سالمند درمنزل توسط شخصی که وظیفه نگهداری از سالمند بیمار را بر عهده گرفته است ؛ می باشد . شما با آموزش صحیح این فنون در کنار استفاده از وسایل کمکی و توانبخشی در حوزه نگهداری سالمندان در منزل خواهید توانست محیطی ایمن برای سالمندان و مراقب در محیط خانه فراهم آورید و از فشار ها و آسیب های جسمی و روانی که سلامت شما به عنوان مراقب و همچنین شخص سالمند را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که نگهداری سالمندان در مراک

نقش فعالیت های مذهبی در دستیابی افراد به سالمندی سالم

با بالارفتن سطح سلامت جامعه و به طبع آن طول عمر بیشتر افراد ، بافت جمعیتی جوامع با افزایش سن رو به رو شده است . با افزایش جمعیت سالمندان ،یکی از مهمترین اهداف در این جوامع، فراهم کردن شرایطی می باشد تا افراد آن جامعه ، به هنگام رسیدن به سن سالمندی از سلامتی لازم برخوردار بوده و در اصطلاح سالمندی فعال ، موفق ، پویا و سالم باشند.

استفاده از تکنولوژی در جهت بهبود کیفیت زندگی سالمندان

استفاده از تکنولوژی در نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل و کنترل و ارزیابی سطح سلامتی آنها می تواند نقش به سزایی ایفا کند . تا بتوان از این افراد در داخل منزل و بدون نیاز به مراکز درمانی و مراقبتی ، نگهداری به عمل آورد . تکنولوژی های روز دنیا بالاخص اینترنت اشیائ می تواند در این زمینه بسیار حائز اهمیت باشد .

مناسب سازی محیط خانه جهت زندگانی ایمن سالمند تنها

بعضی از سالمندان مایلند که مستقل و بدون وابستگی به دیگران زندگی کنند. این تصمیم ، فرد سالمند و مراقب را دچار چالش های جدیدی می نماید . عواملی مانند تغییرات جسمانی ، روحی ، ایمنی محیط زیست ، مسائل پزشکی ، مسلئل اقتصادی و سایر معضلات می توانند این تصمیم زندگی تنها سالمند را تحت تاثیر قرار دهند. این فاکتورها توانایی فرد سالمند را تحت الشعاع قرار می دهد و اطرافیان را دچار سردرگمی می کند وو سوال مهمی را به وجود می آورد که آیا این فرد قادر است به تنهایی با فاکتورهای ذکر شده مقابله کند ؟ از آنجا که تصم

پیشگیری از افتادن سالمندان در منزل

برای پیشگیری از افتادن شخص که می تواند سبب آسیب های غیر قابل جبرانی مانند شکستن لگن خاصره و یا استخوان های دیگر شود، فرد مراقب می بایستی از هر وسیله استفاده کند.ترس از افتادن باعث کاهش تحرک و یا حتی بی تحرکی در فرد می شود. عدم تحرک خود می تواند خطر افتادن را افزایش دهد و هم چنین منجر به مسائل جدی سلامتی ، مانند ترومبوز سیاهرگ های عمقی ( تشکیل لخته خون مخصوصا در پاها ) کاهش عملکرد کلیه ها ، کاهش متابولیسم و بالاخره کاهش کیفیت حیات شود.

نقل و انتقال سالمندان فاقد حرکت

جهت حرکت دادن فرد از بستر و جا به جا کردن او ، مراقب احتیاج به آموزش و قدرت بدنی دارد. بدون آموزش فرد مراقب به اسانی در معرض اسیب عضلات و استخوان کمر قرار دارد. جهت حرکت کردن فرد از بستر و قرار دادن وی بر روی ویلچر ، مراقب به اموزش توسط پرستار حرفه ای نیاز دارد.

مراقبت از سالمندان در منزل

مراقبت از سالمندان در منزل

شما به عنوان مراقب سالمند ، اولین کسی می باشید که از مشکلات جسمانی و روحی شخص سالمند اطلاع می یابید و برای حل مشکلات او اقدام می کنید . شما کسی هستید که با اعضای تیم ، برنامه های پرستاری از سالمند را طراحی می کنید و همچون عضوی از تیم مراقبتی از سالمند ، ضمن همکاری با خانواده ، در حل مشکلات مراقبتی فرد سالمند نیازمند می کوشید. شما برای انجام هر چه بهتر وظیفه نگهداری از سالمند به خلاقیت ، خوش بینی ، برنامه ریزی و اطلاعاتنیاز دارید . ما در تیم همیار پزشکی مدیکال بازارسعی بر آن داریم تا در این وب سایت شما را با شیوه اصولی مراقبت از سالمند در منزل آشنا کرده و لوازم مورد نیاز در این زمینه را در اختیار شما قرار دهیم .

 

توجه کنید تا آنجا که ممکن است سالمند و تمام خانواده باید در حل مسئله مراقبت از سالمند نقش آفرین باشند . دخالت اعضای خانواده سالمند در برنامه ریزی و تصمیم گیری و همچنین اجرای برنامه ها ، مراقب را در دستیابی به اهداف یاری می کند و سبب می شود کمتر از شما انتقاد کنند . به یاد داشته باشید ، خود سالمند هم عضوی از تیم است . مشارکت سالمند در موفقیت برنامه های مراقبتی ضروری است ، ضمن آنکه این حق اوست که در این زمینه نقش موثر داشته باشد.

 

ویژگی های مثبت برنامه مراقبت از سالمند را تایید و تقویت کنید . درباره موضوع مراقبت از افراد سالمند نظر ها و دیدگاه های مختلفی وجود دارد . به نظر می رسد  برخی مراقبان  هدف خود را ، به صورت واضح و جدی ، کمک به فرد سالمند می دانند. گروه دیگری نیز آن را فعالیتی معنوی تلقی می کنند که خداوند به آنها ارزانی داشته است و موجب نزول برکات در زندگیشان می شود . مهم این است که به آنچه اعتقاد دارید ، عمل کرده و آن را تقویت کنید.

 

مراقبت ازسالمندان می تواند مزایایی مهم داشته باشد . مراقبت از افراد سالمند در منزل حس خرسندی و اعتماد به نفس و نیز فرصت کشف توان مندی هایی درونی را به شما می دهد که پیش تر متوجه آن نبوده اید . مراقبت از سالمند در منزل ، خانواده را به طریقی به هم ارتباط می دهد که حس مسئولیت پذیری را در قبال فردی که نیاز به کمک دارد ، تقویت می کند. همچنین ، می توانید از طریق صحبت کردن با افرادی که با مشکلات مشابه روبه رو هستند یا ملاقات با افراد گروه های پشتیبانی و متخصصان بهداشت و سلامت که مشکلات شما و فرد سالمند را درک می کنند ، ضمن استفاده از تجربیات آنها ، دوستان جدیدی پیدا کنید. مراقبت از سالمند در منزل کاری جالش بر انگیز و معنوی محسوب می شود که در نتیجه آن ممکن است مراقب دچار استرس شده و نیاز به کمک داشته باشد . ما در کنار شما هستیم تا این مشکلات و بحران ها را با برنامه هایی علمی و اصولی به کمک مجموعه ای از وسابل کمکی توانبخشی و پزشکی پشت سر گذاریم .

 

مراقب سالمند کیست ؟

 

  • هر فردی که به دوستی یا عضوی از خانواده که سالمند است ؛ کمک می کند که دیگر نمی تواند کارهای روزانه اش را به تنهایی انجام دهد مراقب سالمند نامیده می شود .

 

چه کسی می تواند از وظیفه مراقبت از سالمند را بر عهده گیرد ؟

 

همسر ، فرزندان بزرگسال ، بستگان ، دوستان ، همسایه ها یا فردی داوطلب که بتواند وظایف مختلفی را مدیریت کند ، از قبیل حمام کردن شخص سالمند ، لباس پوشیدن ، مصرف داروها ، استفاده از لوله تغذیه و مراقبت از دستگاه تنفس مصنوعی ، حمل و نقل و جا بجایی شخص سالمند ، دفع مزاج و تعویض پوشینه های ادرار و مدفوع سالمند

 

اهداف شخص مراقب از سالمند

 

  • در جایگاه عضو موثری از تیم با پزشکان و سایر متخصصان بهداشت ، اعضای خانواده و دوستان همکاری کنید .
  • تا آنجا که ممکن است ، سالمند را در برنامه های مراقبتی خود دخالت دهید .
  • مراقب نیازهای خود باشید ، زیرا شما از قدرت عاطفی و جسمی بسیاری برخوردار هستید. بنابراین برای خود نیز مرافبت کننده ای موثر باشید.
  • در صورت نیاز با افراد متخصص و صاحب نظر تماس بگیرید.

 

 

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر